Sisukord
Majandus
Postimees
20.11.2019
Eesti Väidetavalt vägivaldne õpetaja viis Haabneeme koolijuhi ametist (7) Keskerakonna maksudebatt sihib kohalikke valimisi Üks oligarh, 70 kontot, 860 miljonit dollarit – Swedbanki suure riskiga saladused (15) Majandus SEB kergitas kahtluste katet Kaup koos: Eestit ootab alampalga tõus Eesti suurettevõtja: me pole nagu Bill Gates, kes saab pool varandusest laiali jagada (1) Välismaa Moskva kohus jättis spioneerimises süüdistatava ameeriklase trellide taha Taliban vabastas kaks vangistatud välisprofessorit Valgevene parlamenti pääses Lukašenka arvatav kallim Streik ähvardab halvata Soome lennuliikluse ISISe toetajaid ootab Saksamaal vabadus (3) Arvamus Harry Tuul: lämmatame maksudebati? (10) Kliimateadlane: kas Võrus tuled kustutanud rajust saab Eesti kalleim torm? (3) Jürgen Ligi: kõikelubatavus Eesti valitsemisel (38) Kaire Kaljuste: enam ei saa töötajate nöökimist lubada (2) Juhtkiri: alampalk kui ettekääne (1) Meie Eesti Ene Selart, Heidi Maiberg: üksindussurm Jaapani näitel – kodokushi (2) Kultuur Mgła rännak läbi süngete ja uduste Poola metsade Suveöö džässisiivutused pimedas novembris «Le Mans ’66»: vajuta see kuramuse gaas lõpuni põhja! Sport Marko Kilp püüab kõigi katsumuste kiuste murdmaasuusatamist pildil hoida Laskesuusatamise kuulsusetu lõpp? Euroopa Komisjon tahab keelustada laskemoona (2) Tartu alistas Pärnu ning jõudis karikavõistluse poolfinaali Hispaania jalgpallikoondis vahetas peatreenerit Tartu Euroraha võib robotid Tartu tänavatele ja parkidesse valla lasta (15) Jan-Ander Kundla: keskkonna kujundamisel on noortel head ideed Heiki Lill: erakondade toiduahelad Tartu abilinnapea ähvardamises ei tuvastatud kuritegu Virtsahoidlast päästetud hundil pole põhjust edaspidi jahimehe kuuli karta «Ükssarviku» režissöör ei lase kellegi halbadel sõnadel oma unistusi rikkuda Mis seob Reiniku kooli ja Eiffeli torni? Kammermuusika jagab soojust rõskes novembris PÖFFi film: Agorafoobil tuleb hakata avatud maailmaga silmitsi seisma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti suurettevõtja: me pole nagu Bill Gates, kes saab pool varandusest laiali jagada

8 min lugemist
Kaamos Grupi omanik Kaido Jõeleht seisab Filtri tee ääres Avala kvartalis, kuhu tuleb hiiglaslik lätlaste ehituspood Depo, aga ka Tallinna suurim päikesepark. FOTO: Sander Ilvest

Eesti üks jõukamaid inimesi, puidu-, ehitus- ja kinnisvarakontserni Kaamos Grupp omanik Kaido Jõeleht rääkis intervjuus Kuku raadio saatele «Majandusruum» ja Postimehele, kuidas ta tõmbas Venemaa oligarhiga liisku, mis juhtub noortega, kes pole labidat ega kirvest käes hoidnud, ning missugustesse idufirmadesse ta investeerib.

Tellijale Tellijale

Teil on kuus last. Kui tähtis on teile see, et järeltulev põlvkond oleks teie äridega seotud või, veel enam, need tulevikus üle võtaks?

Osa vara olen nagunii juba lastele pärandanud, tuues nad Kaamose omanikeringi. Samas on meil peres reegel, et kui soont ikka ei ole, siis ei pea nui neljaks firmas töötama või seda juhtima.

Kaks tütart on siiski firma igapäevase käekäiguga seotud, üks on jurist ja teine ühildab kontserni sees süsteeme ja protsesse. Üks tütardest on aga arst, tema ei hakka ju firmat juhtima.

Minu põhimõte on ka see, et ükski pereliige ei tohi tänu minule tööd saada. Nad peavad olema firmale kasulikud ja kompetentsed. Mina ei sekku, tegevjuht otsustab ise, keda ta vabale töökohale soovib.

 

19.11.2019 21.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto