Sisukord
Arvamus
Postimees
20.11.2019
Eesti Väidetavalt vägivaldne õpetaja viis Haabneeme koolijuhi ametist (7) Keskerakonna maksudebatt sihib kohalikke valimisi
Üks oligarh, 70 kontot, 860 miljonit dollarit – Swedbanki suure riskiga saladused (15)
Majandus SEB kergitas kahtluste katet Kaup koos: Eestit ootab alampalga tõus Eesti suurettevõtja: me pole nagu Bill Gates, kes saab pool varandusest laiali jagada (1) Välismaa Moskva kohus jättis spioneerimises süüdistatava ameeriklase trellide taha Taliban vabastas kaks vangistatud välisprofessorit Valgevene parlamenti pääses Lukašenka arvatav kallim Streik ähvardab halvata Soome lennuliikluse ISISe toetajaid ootab Saksamaal vabadus (3) Arvamus Harry Tuul: lämmatame maksudebati? (10) Kliimateadlane: kas Võrus tuled kustutanud rajust saab Eesti kalleim torm? (3) Jürgen Ligi: kõikelubatavus Eesti valitsemisel (38) Kaire Kaljuste: enam ei saa töötajate nöökimist lubada (2) Juhtkiri: alampalk kui ettekääne (1) Meie Eesti Ene Selart, Heidi Maiberg: üksindussurm Jaapani näitel – kodokushi (2) Kultuur Mgła rännak läbi süngete ja uduste Poola metsade Suveöö džässisiivutused pimedas novembris «Le Mans ’66»: vajuta see kuramuse gaas lõpuni põhja! Sport Marko Kilp püüab kõigi katsumuste kiuste murdmaasuusatamist pildil hoida Laskesuusatamise kuulsusetu lõpp? Euroopa Komisjon tahab keelustada laskemoona (2) Tartu alistas Pärnu ning jõudis karikavõistluse poolfinaali Hispaania jalgpallikoondis vahetas peatreenerit Tartu Euroraha võib robotid Tartu tänavatele ja parkidesse valla lasta (15) Jan-Ander Kundla: keskkonna kujundamisel on noortel head ideed Heiki Lill: erakondade toiduahelad Tartu abilinnapea ähvardamises ei tuvastatud kuritegu Virtsahoidlast päästetud hundil pole põhjust edaspidi jahimehe kuuli karta «Ükssarviku» režissöör ei lase kellegi halbadel sõnadel oma unistusi rikkuda Mis seob Reiniku kooli ja Eiffeli torni? Kammermuusika jagab soojust rõskes novembris PÖFFi film: Agorafoobil tuleb hakata avatud maailmaga silmitsi seisma Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaire Kaljuste: enam ei saa töötajate nöökimist lubada

3 min lugemist
Kaire Kaljuste. FOTO: Helmes.ee

Töötajaid kehvasti kohtlevad juhid on iga ettevõtte hukatus sektorist sõltumata. Kui aga ka mõni halva töökultuuriga IT-firma peaks veel mingil põhjusel alles olema, siis mitte kauaks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Inimesed küsivad töövestlusel esimese asjana just ettevõtte töökultuuri ja väärtuste kohta ning see on väga õige suund. Veel kümme aastat tagasi see kandidaate eriti ei huvitanud.

Praegu ei ole IT-sektor mitte üksnes palkade, vaid ka töötingimuste ja suhtumise poolest kõige mõnusam koht, kus töötada. Mõistagi võib töö ka keeruline ja pingeline olla, aga inimesed eeldavad, et tööandja ise ei tekita neile lisastressi. Firmad pingutavadki, et iga päev töötajate soove täita; et inimesed oleksid õnnelikud, kui tulevad tööle, ja õnnelikud, kui lähevad õhtul pere juurde tagasi.

IT on ilmselt ka praegu kõige paindlikum sektor. Enamikus IT-firmades saavad inimesed vabalt tulla ja minna ning talvel kirjutada oma koodiridasid kasvõi soojal maal.

Lihtne märkamine on tähtis: panna tähele, kui töötaja on haige, vaimselt kurnatud või vajab abi. Võib kõlada liigse hellitamisena, aga tegelikult on see normaalne, et tööandja kuulabki ära iga töötaja soovid ja pakub võimaluste piires seda, mida nad tahavad.

See algab suurematest asjadest: inspireerivast kontorist, igale töötajale sobivast töökoormusest ja projektidest ning mitmekülgsetest arenguvõimalustest. Aga ka detailid on tähtsad. Näiteks pakkuda kontoris sellist kohvi, mis maitseb inimestele ka päriselt, või töövahendeid, mis sobivad just konkreetselt igaühele personaalselt. Rahulolev töötaja on firmale selgelt lojaalsem ja kasumlikum.

IT-sektor on üks esimesi, mis osalt tööjõupuuduse tõttu viisakaks, töötaja suhtes tähelepanelikumaks ja hoolivaks muutus. See on aga ka teiste sektorite tulevik. Personalijuhina näen endiselt Eestis ettevõtteid, mis kohtlevad inimest nagu 19. sajandi vabrikutöölist. See pole normaalne. Enam ei saa nii, et ole õnnelik, et sul üldse töö on; firmal pole aega inimeste heaolu ja tegelike vajadustega tegeleda.

19.11.2019 21.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto