Sisukord
Maa Elu
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hoone läbimõeldud soojustamine vähendab küttekulu

4 min lugemist
Hoonetele paigaldatava soojustuskihi paksus on aastatega mitmekordistunud. FOTO: Remate Grupp

Hoonete soojustamisele tuleb läheneda kompleksselt. Tegureid, millega arvestada, on palju, aga investeering tasub end kindlasti ära. Hoonete, rajatiste ja teede konsultatsiooni ning omanikujärelevalvega tegeleva osaühingu Sweco EST juhataja Toomas Rappi sõnul eeldab terviklikku lähenemist nii uute kui ka renoveeritavate hoonete soojustamine. „Renoveeritaval projektil tuleb enne soojustamist kindlasti konsulteerida projekteerijaga ja koostada projekt, et kõik soojustamisega seotud lahendused saaksid korralikult läbi mõeldud ja kavandatud. Sõltuvalt renoveerimise ulatusest ja kohalikust omavalitsusest võib olla vajalik ehitusteatise või ehitusloa hankimine.”

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Osaühingu Sweco EST üldehituse üksuse juht Erik Lillepalu kinnitas tuntud tõde, et hoone läbimõeldud soojustamine vähendab küttekulu, parandab soojuslikku mugavustunnet ja vähendab hallituse tekke võimalust. Ajakohaste soojustusmaterjalide loetellu kuuluvad tema sõnul klaasvill, kivivill, puistevillad ja tselluvill, vahtpolüstüreen, ekstrudeeritud polüstüreenist soojustusplaadid, PIR-isolatsioonimaterjal (polüisotsüanuraadist isolatsioonimaterjalid) ja polüuretaanvahud ehk PUR-vahud.

„Kindlasti tuleb jälgida sedagi, et fassaadimaterjalid oleksid võimalikult pikaealised ja vajaksid tulevikus vähe hooldust. Saadaval on erineva hooldus- ja kasutusea ning maksumusega fassaadikatteid, nii krohvisüsteeme kui ka plaatkatteid. Mõistlik on eelistada pisut kallimat, aga parema kvaliteedi ja kasutuseaga materjali, sest hilisemal fassaadi ülevärvimisel ja hooldusel lisanduv tööjõukulu on suurem kui algne lisainvesteering,” ütles Lillepalu.

Vanal hoonel rohkem riskikohti

Uuematel hoonetel on tavaliselt juba olemas piisavalt korrektne projektlahendus ja suurim oht on soojustuse paigaldusvead ja võimalikud ehitusaegsed materjalide asendused, millest aitab üle saada professionaalse ehitusjärelevalve palkamine.

Vanadel hoonetel on Lillepalu hinnangul riskikohti rohkem.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto