Sisukord
Maa Elu
Postimees
19.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon Marek Sammul: suletus toodab konnatiike Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ettepanek võtta põllumeestele lisaraha riigireservist hääletati maha

2 min lugemist
Sotside muudatusettepanekut ei toetanud ei rahanduskomisjon ega teise lugemise käigus Riigikogu täiskogu. FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Eelmisel kolmapäeval toimunud riigieelarve teisel lugemisel ei leidnud toetust ettepanek võtta põllumeeste üleminekutoetuseks 10,3 miljonit eurot riigiservist: hääletustulemus oli 31 poolt ja 48 vastu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon tegi ettepaneku suurendada maaeluministeeriumi osa 2020. aasta eelarves 10,3 miljoni euro võrra, sest septembris selgus, et hoolimata varasematest lubadustest vähendatakse üleminekutoetuste summat 15,3 miljonilt eurolt 5 miljonile.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Ivari Padar tõi Riigikogus kõneledes välja, et otsus mõjutab ka järgnevaid läbirääkimisi euroliidu tasandil. „Selge, et on ääretult keeruline – ükskõik, kes maaeluminister peaks siis olema – minna läbirääkimistele,” viitas ta sellele, et liidu järgmise eelarveperioodi läbirääkimistel võrdsemaid tingimusi nõudes võidakse viidata, et riik ise pole kasutanud võimalust põllumehi toetada.

Üleminekutoetuste eesmärk on osaliselt kompenseerida Eestile euroliidu eelarvest eraldatud väiksemaid põllu­majandustoetusi aastatel ­2014–2020. Järgmine aasta on viimane, kui Eesti riigil on reeglite järgi õigus seda teha.

Sotsiaaldemokraadid tegid ettepaneku võtta puuduv raha Vabariigi Valitsuse reservist. „Kui vaadata 2020. aasta riigieelarvet, siis vaba riigireservi maht on 15 miljonit. Kui sealt 10,3 miljonit ära anda, siis arvan, et ükski meist saalis ei julgeks jätta nii väikest reservi, sest kunagi ei tea ette, millised vajadused võivad aasta jooksul tekkida. Aga julgen siin pukis öelda, et praegu otsitakse sellele teemale ka lahendust,” sõnas rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk hääletusele eelnenud sõnavõtus.

Muudatusettepanekut ei toetanud ei rahanduskomisjon ega teise lugemise käigus Riigikogu täiskogu.

Ivari Padar sõnas Maa Elule antud kommentaaris, et erakond seisab jätkuvalt selle eest, et nn top-up-raha jõuaks põllumeesteni täismahus. „Kui koalitsioonile meie ettepaneku katteallikas ei sobi, on neil võimalus pakkuda paremaid rahastamisallikaid,” sõnas ta. „2020. aasta riigieelarve kolmas lugemine seisab ees. Veel on võimalik seda muuta ja parandada.”

Riigikogu suunas riigieelarve kolmandale lugemisele. Muudatusettepanekute esitamise tähtajaks määrati 27. november.

Kuidas iga saadik hääletas, võib lugeda ajalehe veebilehelt maaelu.postimees.ee.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto