Sisukord
Maa Elu
Postimees
21.11.2019
Eesti Mart Helme pani ülejäänud riigijuhid enda järelt koristama (62) Netiähvardajad võtavad malli poliitikutelt (48) Majandus Maailma suurim naftatootja läheb lõpuks börsile (1) Sagimine autoäris jätkub: Veho Eesti müüdi maha Eesti jõukad on ka suured laenajad Välismaa NATO otsustas tähelepanu taevasse suunata (1) Fotod: Iraani kütuseprotestid on nõudnud üle saja inimelu Ukraina hakkab Venemaalt kahjutasu nõudma (4) Arvamus Juhtkiri: plaan A (4) Herman Kelomees: faktikontroll heidutab valetajaid? (3) Andres Herkel: süvariigi alternatiiv (6) Mihkel Mutt: seitse ja pool meetrit kõigile (5) Andi Hektor: metsikud metseenid ja akadeemiline patriotism (3) Erik Aru: kas tuleb ka Luminori kord? Meie Eesti Kristi Paron: ravi mõistev laps paraneb paremini Kadri Tammepuu: doktor Herilase eest kappi peitu (1) Kultuur Eesti teater ja tema koristaja Tallinn ja Tartu on omavahel väga tihedalt seotud Ühe lapse poliitika võluv kriitika Sport Jelle Goes: panustage noortesse ja treeneritesse (1) Maa Elu Lõpe Agro taastas tootmise seakatku laastatud Kihlepa farmis Mahesigade asemele tulid Järvamaa farmi mahelehmad Konkurents ei lase poes sealiha hinnal veel tõusta (1) Nädala mõte: põllumees põline rikas Ettepanek võtta põllumeestele lisaraha riigireservist hääletati maha Kitsekasvatajad riigi toetusele ei looda (1) Hoone läbimõeldud soojustamine vähendab küttekulu Ilmajutt: õhumasside kaasatoodav ilm on eripalgeline Päikesevitamiin tagab terved luud Noored viljapuud vajavad talverüüd Mulgimaa väikeettevõtja tegi tervisliku näksimise lihtsamaks Tartu Tudengid nõuavad alamakstud õppejõududele palka juurde KIRI: ettevaatust, autojuhid, suvi on läbi! Indrek Mustimets: Kuidas kalmistut taaskasutada? Komandeeringuaruanne (1) Raadi kolme asfalditehase hais levib kilomeetrite taha (1) Esimene pood toimetab Tartus toidukraami koduukse taha, teistel läheb veel aega Rahvatantsijate koorekiht täidab nädalavahetusel muuseumi PÖFFi film: Hiina võim kontrollib laste saamist KIRI: häda bussiliiklusega (7) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mulgimaa väikeettevõtja tegi tervisliku näksimise lihtsamaks

4 min lugemist
Piret Leskova hakkas koduköögis tervislikke juurviljanäkse tootma. FOTO: 2 × Taavi Purtsak

Oma tunnustatud kodukööki tutvustas Piret Leskova sõnadega, et köök nagu köök ikka. Peamine erinevus varasemast oli tööprotsesside kavandamine, sest just see oli üks asi, mida nõudis Toidu- ja Veterinaaramet, et anda luba tolles Abja-Paluoja kodus valmistatud kuivatatud juurviljade mahenäksidest ka müügitulu teenida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Osaühinguks Ää Süük ristitud väikeettevõttele pani Leskova Mulgimaa pealinnas aluse tänavu märtsis. Nüüdseks on tema köögist maailma maitseid rikastama läinud Metsaline, Väekas, Mulklane ja Velleke. Need kõik on „Süü ää” mahenäksid – kerge amps, mida hea lauale panna või topsis autosõidule kaasa võtta.

Esiti kirjutas Leskova oma mahenäksivabriku loomiseks töötukassale äriplaani, et toetust saada. Edasi võis asjaga julgemalt algust teha, sest palgatööga oli ta hüvasti jätnud.

„Eks muidugi algul oli kõhe, aga kuna mul oli palgatööst villand, oli see suur motivatsioon,” sõnas ta. Palgatööl olles vaatas ta ammuilma ettevõtjate poole, kelle tegevust kõrvalt nägi. „Nad olid nii ägedad ja tahtsin ise ka – ongi tahtmine ja tunne ning teedki ära. Mulle on indu lisanud seegi, et kõigile, kes maitsevad, meeldib.” Märkimata ei saa jätta perekonnaliikmete ülisuurt toetust ettevõtmise alustamisel. „Perekonnaliikmete liitva toetuseta poleks mu motivatsioon nii tugev olnud, et mahenäksivabriku mõte teoks teha.”

Ää süük süü ää!

Eks aeg ole õige ka, sest järjest enam vaadataksegi tervisliku toidu, sealhulgas tervislike näkside poole. Kui esiti võib lihatoitude hindajat ehmatada tõsiasi, et näksid on täiesti taimsed, siis tegelikkuses tõdes Leskova, et tema endised kolleegid märkisid rõõmuga: et Väekat, Mulklast või Vellekest süüa, ei pea sugugi taimetoitlane olema.

20.11.2019 22.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto