Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.11.2019
Eesti Mart Helme pani ülejäänud riigijuhid enda järelt koristama (62) Netiähvardajad võtavad malli poliitikutelt (48) Majandus Maailma suurim naftatootja läheb lõpuks börsile (1) Sagimine autoäris jätkub: Veho Eesti müüdi maha Eesti jõukad on ka suured laenajad Välismaa NATO otsustas tähelepanu taevasse suunata (1) Fotod: Iraani kütuseprotestid on nõudnud üle saja inimelu Ukraina hakkab Venemaalt kahjutasu nõudma (4) Arvamus Juhtkiri: plaan A (4) Herman Kelomees: faktikontroll heidutab valetajaid? (3) Andres Herkel: süvariigi alternatiiv (6) Mihkel Mutt: seitse ja pool meetrit kõigile (5) Andi Hektor: metsikud metseenid ja akadeemiline patriotism (3) Erik Aru: kas tuleb ka Luminori kord? Meie Eesti Kristi Paron: ravi mõistev laps paraneb paremini Kadri Tammepuu: doktor Herilase eest kappi peitu (1) Kultuur Eesti teater ja tema koristaja Tallinn ja Tartu on omavahel väga tihedalt seotud Ühe lapse poliitika võluv kriitika Sport Jelle Goes: panustage noortesse ja treeneritesse (1) Maa Elu Lõpe Agro taastas tootmise seakatku laastatud Kihlepa farmis Mahesigade asemele tulid Järvamaa farmi mahelehmad Konkurents ei lase poes sealiha hinnal veel tõusta (1) Nädala mõte: põllumees põline rikas Ettepanek võtta põllumeestele lisaraha riigireservist hääletati maha Kitsekasvatajad riigi toetusele ei looda (1) Hoone läbimõeldud soojustamine vähendab küttekulu Ilmajutt: õhumasside kaasatoodav ilm on eripalgeline Päikesevitamiin tagab terved luud Noored viljapuud vajavad talverüüd Mulgimaa väikeettevõtja tegi tervisliku näksimise lihtsamaks Tartu Tudengid nõuavad alamakstud õppejõududele palka juurde KIRI: ettevaatust, autojuhid, suvi on läbi! Indrek Mustimets: Kuidas kalmistut taaskasutada? Komandeeringuaruanne (1) Raadi kolme asfalditehase hais levib kilomeetrite taha (1) Esimene pood toimetab Tartus toidukraami koduukse taha, teistel läheb veel aega Rahvatantsijate koorekiht täidab nädalavahetusel muuseumi PÖFFi film: Hiina võim kontrollib laste saamist KIRI: häda bussiliiklusega (7) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Netiähvardajad võtavad malli poliitikutelt

6 min lugemist
«Tuhat vähkkasvajat teile kehasse ja olgu teie elu üks õnnetus ja ebaõnn,» kirjutati ringkonnaprokurörile, kes taotles Mary Krossi kriminaalasja lõpetamist. FOTO: Kuvatõmmis

Politseini jõuab kuus kaks-kolm kaebust sotsiaalmeedias ähvardamisest. Ent ähvarduste tegelik hulk ei peegeldu statistikas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Selleks et räige sõnavalingu alla jääda, ei pea ühismeediaajastul olema poliitik ega üldse avaliku elu tegelane. «Olen paksu nahaga, aga teinekord taban end siiski mõttelt, kas mu pihta tohibki visata kõiksugu verbaalset soppa, mis sülg inimestele suhu toob. Ma tegelikult teen ju kõigest oma tööd,» arutleb abiprokurör, kes oma nime ajalehes avaldada ei soovinud.

Teadlase pilk aga ütleb, et viimasel ajal üha laialdasemalt juuri ajavale vihakõnele on väetiseks olnud poliitikute käitumine. «Kui riigis autoriteetsel kohal töötavad inimesed ei pea vajalikuks oma retoorikat filtreerida, ei tee seda ka teised, ütleb Tallinna Ülikooli visuaalkultuuri ja sotsiaalmeedia dotsent Katrin Tiidenberg.

20.11.2019 22.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto