Sisukord
Välismaa
Postimees
22.11.2019
Eesti Raport: Järvik valetas ja ületas oma pädevust (36) Jaaganti poliitikaradar. EKRE porised jalajäljed (22) Aasta prokurör Maarja-Liisa Kõiv: naine, keda vangid pelgavad Majandus Uue radariga saaks rohelise tule kolm tuulearendust (6) Närilised ja tuul näitasid e-riigile koha kätte (4) Välismaa Veneetsia aktivist: linna ei tohi massiturismi nimel tappa Tusk andis Orbánile looritatud hoiatuse Briti monarhi keskmiselt pojalt nõutakse koostööd uurijatega Arvamus Sven Sakkov: kes kaitseb Euroopat (21) Aarne Seppel: vaeste riik (14) Andrus Karnau: musta raha transiitmaa (10) Juhtkiri: venitamine on piinlik (21) Evelyn Kaldoja: kirjutamata kommunaalreeglid (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: raudteest, metsast ja metsistest Aleksei Lotman: Rail Baltica mõjuhindamine – jupikaupa raiumine või aeglane kuumutamine? (5) Tuuli Stewart, Juhan Telgmaa: bürokraatia kummisein ümber raudtee (2) Kultuur Kes võidab tänavu Alveri debüüdipreemia? Sport Kaalukauss langes Vladimir Ivanovi kasuks. Kas põhjendatult? (2) Kuusmaa putitab Karusid Kurlingunaiskond jäi A-divisjoni püsima Tartu Lühis jättis ligi kolm tuhat Annelinna elanikku pimedusse Alampalga tõus kiirendab lasteaiatasu kallinemist Tartus Jõgeva uus ringristmik muutus kohe hajameelsete juhtide lõksuks (22) Ahhaa läheb teaduse tuumani välja Visa hinge Rait Ratasepa mõttekoht: kust jookseb piir? (2) Urmas Vadi uues raamatus tuleb kogu aeg nutt peale Lavastusele eelnes ilust hoolijate küsitlus PÖFFi film: Tõetruu valetamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veneetsia aktivist: linna ei tohi massiturismi nimel tappa

4 min lugemist
  • Veneetslased jäävad peavarjuta, sest turistide majutamine on tulusam.
  • Aktivist Jane Da Mosto võitleb püsielanikkonna säilimise nimel.
  • Üleujutuste ees kaitset pakkuv süsteem on nõudnud miljardeid, aga ei tööta.
  • Veneetsia lähedal mandril on odavate hotellide ümber kujunenud turistigetod.
Eelmisel nädalal tabasid Veneetsiat viimase 50 aasta tõsiseimad üleujutused, mille kahjud võivad ulatuda kuni miljardi euroni. Püha Markuse väljakult kuiva jalaga üle saamiseks tuli veel sellelgi nädalal kasutada spetsiaalseid kõrgendusi. FOTO: Andres Haabu

Veneetslased ei taha üksnes üleujutustest tingitud majanduskahjude korvamist, vaid kindlust, et kõrgvesi ei jäta tulevikus linna vee alla, rääkis Postimehele Veneetsia aktivist Jane Da Mosto. Selleks aga tuleb võidelda korruptsiooniga, mis ei lase valmida üleujutusi tõkestaval taristuprojektil, aga ka kliimamuutuste ja massiturismiga.

Da Mosto asutatud mittetulundusühing We are here Venice (Me oleme siin, Veneetsia – toim) toetab kanalite linna lahkulöömist mandril asuvatest tööstuslinnadest ning püüab tagada, et Veneetsia ei muutuks üksnes turistidele suunatud vabaõhumuuseumiks, vaid oleks ühel päeval taas meeldiv elupaik kohalikele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida vajab Veneetsia paremaks tulevikuks?

Tugevat kohalikku elanikkonda, rohkem püsielanikke, kes teevad Veneetsiast selle linna, mida me nii väga armastame ja mida linnakülalised nautida saaksid. Kui Veneetsia on lihtsalt tühjaks jäänud teemapark, ei ole see enam tõeline Veneetsia.

21.11.2019 23.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto