Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raport: Järvik valetas ja ületas oma pädevust

4 min lugemist
Riigisekretäri juhitud komisjoni raport ei ole meeldiv lugemine ei EKRE juhile Mart Helmele (vasakul) ega Keskerakonna ja valitsuse juhile Jüri Ratasele. Maaeluminister Järvik on otsesõnu valetanud. FOTO: Tairo Lutter

Maaeluminister Mart Järvik (EKRE, pildil) on avalikkusele valetanud ning ületanud oma pädevust. Need on kaks kõige selgemat järeldust, millele jõudis riigisekretäri uurimiskomisjon Järviku ümber puhkenud skandaalide tagamaid uurides. Mis saab edasi, lubas peaminister Jüri Ratas otsustada järgmise nädala alguseks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riigisekretär Taimar Peterkopi juhitud komisjoni aruanne on kõigile avalikult lugemiseks ning kõige selgem vastus seal on küsimusele, kas Järvik on ületanud oma volitusi ja sekkunud veterinaar- ja toiduameti ning PRIA töösse. Vähemalt VTAsse puutuvas on vastus ühene: jah.

Raportist selgub, et Järviku nõunik Maido Pajo pommitas VTAd kirjadega, kus küsis konkreetseid küsimusi listeeriaskandaali sattunud kalatootjat M.V.Wooli puudutava järelevalvemenetluse kohta. Näiteks palus ta otse VTA juhilt edastada tutvumiseks kõik VTA dokumendid, mis puudutavad M.V.Wooli toodanguga kauplemise peatamist või kauplemise keelamist. Kui ta vastust ei saanud, küsis ta, miks VTA ei ole vastanud, ja põhjendas info nõudmist sellega, et minister võib teha oma vastutusala asutuste üle teenistuslikku järelevalvet.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto