Sisukord
Eesti
Tänane leht
22.11.2019
Eesti Raport: Järvik valetas ja ületas oma pädevust (36) Jaaganti poliitikaradar. EKRE porised jalajäljed (22) Aasta prokurör Maarja-Liisa Kõiv: naine, keda vangid pelgavad Majandus Uue radariga saaks rohelise tule kolm tuulearendust (6) Närilised ja tuul näitasid e-riigile koha kätte (4) Välismaa Veneetsia aktivist: linna ei tohi massiturismi nimel tappa Tusk andis Orbánile looritatud hoiatuse Briti monarhi keskmiselt pojalt nõutakse koostööd uurijatega Arvamus Sven Sakkov: kes kaitseb Euroopat (21) Aarne Seppel: vaeste riik (14) Andrus Karnau: musta raha transiitmaa (10) Juhtkiri: venitamine on piinlik (21) Evelyn Kaldoja: kirjutamata kommunaalreeglid (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: raudteest, metsast ja metsistest Aleksei Lotman: Rail Baltica mõjuhindamine – jupikaupa raiumine või aeglane kuumutamine? (5) Tuuli Stewart, Juhan Telgmaa: bürokraatia kummisein ümber raudtee (2) Kultuur Kes võidab tänavu Alveri debüüdipreemia? Sport Kaalukauss langes Vladimir Ivanovi kasuks. Kas põhjendatult? (2) Kuusmaa putitab Karusid Kurlingunaiskond jäi A-divisjoni püsima Tartu Lühis jättis ligi kolm tuhat Annelinna elanikku pimedusse Alampalga tõus kiirendab lasteaiatasu kallinemist Tartus Jõgeva uus ringristmik muutus kohe hajameelsete juhtide lõksuks (22) Ahhaa läheb teaduse tuumani välja Visa hinge Rait Ratasepa mõttekoht: kust jookseb piir? (2) Urmas Vadi uues raamatus tuleb kogu aeg nutt peale Lavastusele eelnes ilust hoolijate küsitlus PÖFFi film: Tõetruu valetamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raport: Järvik valetas ja ületas oma pädevust

4 min lugemist
Riigisekretäri juhitud komisjoni raport ei ole meeldiv lugemine ei EKRE juhile Mart Helmele (vasakul) ega Keskerakonna ja valitsuse juhile Jüri Ratasele. Maaeluminister Järvik on otsesõnu valetanud. FOTO: Tairo Lutter

Maaeluminister Mart Järvik (EKRE, pildil) on avalikkusele valetanud ning ületanud oma pädevust. Need on kaks kõige selgemat järeldust, millele jõudis riigisekretäri uurimiskomisjon Järviku ümber puhkenud skandaalide tagamaid uurides. Mis saab edasi, lubas peaminister Jüri Ratas otsustada järgmise nädala alguseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigisekretär Taimar Peterkopi juhitud komisjoni aruanne on kõigile avalikult lugemiseks ning kõige selgem vastus seal on küsimusele, kas Järvik on ületanud oma volitusi ja sekkunud veterinaar- ja toiduameti ning PRIA töösse. Vähemalt VTAsse puutuvas on vastus ühene: jah.

Raportist selgub, et Järviku nõunik Maido Pajo pommitas VTAd kirjadega, kus küsis konkreetseid küsimusi listeeriaskandaali sattunud kalatootjat M.V.Wooli puudutava järelevalvemenetluse kohta. Näiteks palus ta otse VTA juhilt edastada tutvumiseks kõik VTA dokumendid, mis puudutavad M.V.Wooli toodanguga kauplemise peatamist või kauplemise keelamist. Kui ta vastust ei saanud, küsis ta, miks VTA ei ole vastanud, ja põhjendas info nõudmist sellega, et minister võib teha oma vastutusala asutuste üle teenistuslikku järelevalvet.

21.11.2019 23.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto