Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
25.11.2019
Eesti Militaarhuviline Oleg hoidis Mustamäe korteris 200 kilo lõhkeainet (3) Loomakaitsjad avaldasid meelt puurikanade kaitseks (1) Täna selgub maaeluminister Mart Järviku saatus (5) E-residentsuse üks loojatest: oleme viinud Eesti maine täiesti uuele tasemele Ida-Virumaalt leiti haruldane viikingiaegne sõlg Majandus Eesti tuumajaama eestvedaja: teeme kohalikele hea pakkumise (1) Eesti disainifirmad paotavad ust Jaapani turule Välismaa Trump sai miljardärist konkurendi Vietnamlaste surmaga seotud inimsmugeldajad lähevad kohtu ette Briti professor: me ei tea, miks me Brexitit teeme (2) Dubai kõrbes kasvatatakse Norra eeskujul lõhet (1) Arvamus Juhtkiri: kantsleri näidishukkamine (33) Erkki Koort: pildid, mis seadustavad okupatsiooni (43) Jaan Sootak: ähvardamine kui vaimne vägivallakuritegu (1) Martin Mölder: kaks ühe vastu – erakondade reitingute võrdlus (1) Jean-Pierre Maulny: Macron ja NATO matused (1) Sandra Roosna: mis saab meie eesti keelest Meie Eesti Karmen Palts: lapse vajadus määrab vanema ja õpetaja suhtluse (2) Riin Seema: pedagoogiline võimuvõitlus Martin Ehala: keda toetada kodu ja kooli vaidluses? Kultuur Raamist väljas: Kukutada valitsust? Loominguliselt! (1) Addamsite perekonna allakäik PÖFF: Filipiinide ema groteskid PÖFF: Mina poksin, sina respekteeri PÖFF: Balkanimaa politseinike kibe leib Sport Tagasi sünnisaarel. Ehk ka uue treeneriga koondises Draama, rõõm ja põhjapõder Eesti meesvehklejate olümpiarong kaugeneb Arnett Moultrie tagasi Kalev/Cramosse? Tartu Kingitud jõulupuu saadeti teele heldimuse ja silmaveega Priit Pullerits: naiivsed kliimasõdalased (32) Tühjana seisnud raeplatsi ruumid saavad miljoni eest uue elu Lõhkumistoas võib rahus laamendada Tartu Postimehe piparkoogivõistlus ootab tänavusi meistriteoseid Välimise ilu otsingutel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Ehala: keda toetada kodu ja kooli vaidluses?

2 min lugemist
  • Kui lapsevanem kooli soovitusi ei arvesta, on konflikti puhkemine tõenäoline.
  • Kodu ja kooli konflikti puhul on ühiskond üha kindlamalt lapsevanema poolel.
  • See annab vanemale paraku võimaluse ka oma õigusi teiste arvel kuritarvitada.
Kodu ja kooli vaidlusküsimuses ei tohiks pimesi nõrgema poolele asuda. FOTO: Andriy Popov/Panthermedia

Tänase haridus- ja teaduskülje lood on pühendatud kooli ja kodu suhtlusele. See on potentsiaalne miiniväli, kus võivad põrkuda paljude osaliste õigused, huvid ja emotsioonid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal uudisekünnise ületanud Haabneeme koolijuhi vallandamise juhtum on hea näide.

Ma ei hakka juhtumit analüüsima, sest sellele hinnangu andmisega võib samuti miini otsa astuda. Hoiatuseks on Riina Solmani arvamus, milles ta püüdis näha vägivalda mitte mustvalgelt, vaid hallide varjunditega. Seepärast ma küsin hoopis, miks on hea, et me oleme jõudnud oma moraalses arengus astmele, kus vähimgi füüsiline kontakt või selle õigustamine on muutunud nii suureks eksimuseks, et selle tõttu võidakse kaotada töökoht ja maine. Ja kas see on proportsionaalne nende tegude või arvamuste põhjustatud kahjuga? See on teema, mis väärib põhjalikumat analüüsi. Kuid vaatame asja teist külge.

Palju on kirjutatud, et vägivalla korral ei tohiks ohvrist teha süüdlast, vähe aga räägitud sellest, kuidas süüdlasest tehakse kannatanu, viidates ta raskele elusaatusele, mis on sellise käitumiseni viinud. Kui vägivalla põhjustajaks on käitumishäirega laps, siis on üldine hoiak, et see laps vajab abi ja ümbritsevad peavad tema tegudesse mõistvalt suhtuma, kaasa arvatud pered, kelle lapsed agressiivse kaaslase käitumise tõttu kannatavad. Ilmselt ma ei eksi, kui arvan, et enamik lapsevanemaid on valmis mõnda aega vastu tulema, lootuses olukorra paranemisele.

23.11.2019 26.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto