Sisukord
Välismaa
Postimees
23.11.2019
Eesti Järvikule on kasulikum mitte ise lahkuda (60) Kool, kus laps vastutab ise ja õpetajad ei kamanda (47) Tere tulemast, Eesti bataat, lääts ja kikerhernes! Majandus Börs viitab majanduse jahtumisele Välismaa Videolugu Veneetsiast: kohalikud panevad rinnuni veele visalt vastu Endine luurejuht: Hiina tahab kaaperdada Austraalia poliitika (6) Foto: Indoneesia linn üritab lapsi «tibustada» Vučić: nn luurajaloo video võtsid üles Serbia eriteenistused (1) Tiido: soomlased vaatavad Eestit endiselt kui väikevenda (10) Soome politsei on saanud kaebusi vanade TV-sarjade kohta (15) Gabriel Richard-Molard: suur koalitsioon on surnud, elagu väike koalitsioon Arvamus Juhtkiri: kliimamuutuv toidulaud (1) Sander Punamäe: hongkonglased on Helme pärast kadedad (17) Peaministri riskiinvesteeringud (15) Lask Trumpi tagalast (6) Eesmärk oli võita aega (6) Meie kaaslane ka nutiajastul Kultuur Pulk & Pulk: müsteerium lahendatud! Saa teada, kes on kes ... nagu pisarad vihmas (2) PÖFF: Ajupestud inimesed, segased noored ja hinge kriipivad loomad Sport Tobreluts: oleme natuke paremad kui eelmisel hooajal Märtsis heideldakse koha eest päikese all Paavo Kivise peale mõeldes Nõmme Kalju värbab uut treenerit. Pildil ka Marko Kristal Verinoor Venemaa iluuisutaja püstitas lühikavas maailmarekordi Merendus Eesti perefirma betooni nõutakse Fääri saartest Jaapanini Reis Videolugu Veneetsiast: kohalikud panevad rinnuni veele visalt vastu AK Tallinn 800: puupulgad, mis kõnelevad keskaja infotehnoloogiast EKI keelekool: kuus­kümmend tuhat eesti murdesõna Rein Veidemann: e-kultuur ja/kui keelevahetus (3) Rahvusatlase koostaja: sellega sai täidetud lünk Eesti kultuuriloos Kõik need hetked kaovad ajas... ... nagu pisarad vihmas (2) Mesikäpp. Lapsed ei oska kükitada ega telekat vaadata! Mesikäpp. „Lollimaja“, Eesti kõigi aegade rajum suhte-reality! Arter Pulk & Pulk: müsteerium lahendatud! Saa teada, kes on kes Videolugu Veneetsiast: kohalikud panevad rinnuni veele visalt vastu Kertu Jukkum: Seiklused või torud? (2) Meremuuseumi juht Urmas Dresen: Üks korralik muuseum ei tohiks tiluliluga üle pingutada «Admiral Bellingshauseni» ekvaatoriületust saatsid salapärased veealused hiiglased ja Neptun ise PÖFF: Ajupestud inimesed, segased noored ja hinge kriipivad loomad Naised Köögis näitas tänaval hämmastavat julgust (8) Läheb vaidluseks! Võidusõidufilm «Le Mans ’66»: kaks arvamust Saladused skungi selja taga. Kuidas loodi kolm kuulsat sõjalennukit? Naiste jõudemonstratsioon (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiido: soomlased vaatavad Eestit endiselt kui väikevenda

6 min lugemist
  • Soomlastele meeldib näha Eestit kui väikevenda.
  • Digikoostööd kahe riigi vahel peaks suurendama.
  • Suhete olukord selgub pärast Soome Euroopa Liidu eesistumise lõppu.
  • Eestlased peavad saatkonna konsulaarteenuseid mugavusteenuseks.
Harri Tiido. FOTO: Tairo Lutter

Pikaaegse diplomaadikarjääriga Harri Tiido sõnul on Eesti ja Soome suhted head, kuid koostööd saaks veel parandada. Soomes elavad eestlased on tema sõnul aga liiga mugavad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Te töötasite enne suursaadikuna Poolas, nüüd Soomes. Kuidas te kahte riiki võrdlete?

Mõnes mõttes võiks öelda, et Poola oli huvitavam, kuna seal toimus pidevalt rohkem ning Poola on üldiselt võrdlemisi huvitav koht. Ma ei tundnud varem eriti Poolat, oskasin vaid natuke poola keelt, kuna olin nõukogude ajal Poola piiri ääres kaks aastat sõjaväes.

Soome on teistsugune, rohkem valmis ja väljakujunenud. Minu jaoks oli Soome tulek huvitav, kuna mäletan Soomet 1990ndate algusest, kui tegin ajakirjanikuna tööd Soome meediale, olles ise Tallinnas. Sel ajal käisin päris tihti Soomes. Oli huvitav võrrelda Soomet 1990ndate alguses ja praegu.

Eestil on Soomega palju tihedamad suhted. Puhtalt saatkonna aspektist oli meil Poolas vähem kui sada Eesti kodanikku kogu riigi peale. Soomes on praegu kindlalt üle 50 000 eestlase ning sõltuvalt arvestusest võivad arvud ulatuda 70 000ni. Küsimus on selles, kas liigitada sinna ka need, kes käivad nädalavahetusel Eestis, ning need, kes võtsid abielludes Soome kodakondsuse.

22.11.2019 25.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto