Sisukord
Välismaa
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tiido: soomlased vaatavad Eestit endiselt kui väikevenda

6 min lugemist
  • Soomlastele meeldib näha Eestit kui väikevenda.
  • Digikoostööd kahe riigi vahel peaks suurendama.
  • Suhete olukord selgub pärast Soome Euroopa Liidu eesistumise lõppu.
  • Eestlased peavad saatkonna konsulaarteenuseid mugavusteenuseks.
Suursaadik Harri Tiido sõnul näeb muutusi kahe riigi arengus just laeva peal.  FOTO: Tairo Lutter

Pikaaegse diplomaadikarjääriga Harri Tiido sõnul on Eesti ja Soome suhted head, kuid koostööd saaks veel parandada. Soomes elavad eestlased on tema sõnul aga liiga mugavad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Te töötasite enne suursaadikuna Poolas, nüüd Soomes. Kuidas te kahte riiki võrdlete?

Mõnes mõttes võiks öelda, et Poola oli huvitavam, kuna seal toimus pidevalt rohkem ning Poola on üldiselt võrdlemisi huvitav koht. Ma ei tundnud varem eriti Poolat, oskasin vaid natuke poola keelt, kuna olin nõukogude ajal Poola piiri ääres kaks aastat sõjaväes.

Soome on teistsugune, rohkem valmis ja väljakujunenud. Minu jaoks oli Soome tulek huvitav, kuna mäletan Soomet 1990ndate algusest, kui tegin ajakirjanikuna tööd Soome meediale, olles ise Tallinnas. Sel ajal käisin päris tihti Soomes. Oli huvitav võrrelda Soomet 1990ndate alguses ja praegu.

Eestil on Soomega palju tihedamad suhted. Puhtalt saatkonna aspektist oli meil Poolas vähem kui sada Eesti kodanikku kogu riigi peale. Soomes on praegu kindlalt üle 50 000 eestlase ning sõltuvalt arvestusest võivad arvud ulatuda 70 000ni. Küsimus on selles, kas liigitada sinna ka need, kes käivad nädalavahetusel Eestis, ning need, kes võtsid abielludes Soome kodakondsuse.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto