L, 25.03.2023

Eesti perefirma betooni nõutakse Fääri saartest Jaapanini

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Eesti perefirma betooni nõutakse Fääri saartest Jaapanini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Top Marine’i tegevjuht Andry Prodel tutvustab tehases betoonist monoliitkai valamise tehnoloogiat. Ettevõtte käive on tänavu 3,5 miljonit eurot.
Top Marine’i tegevjuht Andry Prodel tutvustab tehases betoonist monoliitkai valamise tehnoloogiat. Ettevõtte käive on tänavu 3,5 miljonit eurot. Foto: Jaano Martin Ots

Ujuvkaitootja Top Marine valab Rakveres Näpi tehases 4,5 kilomeetrit monoliitbetoonist paadisildu aastas. Tellijaid on leidub kaubal Fääri saartest Jaapanini, Eestisse jääb viiendik ettevõtte toodangust.

«15 aastat kestis vundamendi ladumine, nüüd hakkame jõudma etappi, kus me ei ela enam peost suhu. Täna võib juba proovida teha aega vabaks merehobi jaoks, käia purjetamas ja sukeldumas,» võttis Top Marine’i asutaja ja juht Andry Prodel ettevõtte loo lühidalt kokku. Tootearenduse ja sadamaehituse insener Prodel on mereinimene olnud eluaeg. Tema laevastikku kuuluvad seitsmemeetrine kaater, mootorparv, aerupaat, katamaraan, purjelaud ning teisi veesõidukeid. Sukeldumisvarustus leiab võrdselt kasutust puhkereisidel koralle pildistades ja sadamates ujuvkaide ankrukette paigaldades. Rotosplastist meremärkide ja ankrupoide tootmist alustas Prodel üsna pea pärast TTÜ lõpetamist, viimased 15 aastat on ta koos abikaasa Anneliga juhatanud perefirmas Top Marine sadamate ujuvkaide projekteerimist, tootmist ja paigaldamist.

Märksõnad
Tagasi üles