Sisukord
Sport
Tänane leht
23.11.2019
Eesti Järvikule on kasulikum mitte ise lahkuda (60) Kool, kus laps vastutab ise ja õpetajad ei kamanda (47) Tere tulemast, Eesti bataat, lääts ja kikerhernes! Majandus Börs viitab majanduse jahtumisele Välismaa Videolugu Veneetsiast: kohalikud panevad rinnuni veele visalt vastu Endine luurejuht: Hiina tahab kaaperdada Austraalia poliitika (6) Foto: Indoneesia linn üritab lapsi «tibustada» Vučić: nn luurajaloo video võtsid üles Serbia eriteenistused (1) Tiido: soomlased vaatavad Eestit endiselt kui väikevenda (10) Soome politsei on saanud kaebusi vanade TV-sarjade kohta (15) Gabriel Richard-Molard: suur koalitsioon on surnud, elagu väike koalitsioon Arvamus Juhtkiri: kliimamuutuv toidulaud (1) Sander Punamäe: hongkonglased on Helme pärast kadedad (17) Peaministri riskiinvesteeringud (15) Lask Trumpi tagalast (6) Eesmärk oli võita aega (6) Meie kaaslane ka nutiajastul Kultuur Pulk & Pulk: müsteerium lahendatud! Saa teada, kes on kes ... nagu pisarad vihmas (2) PÖFF: Ajupestud inimesed, segased noored ja hinge kriipivad loomad Sport Tobreluts: oleme natuke paremad kui eelmisel hooajal Märtsis heideldakse koha eest päikese all Paavo Kivise peale mõeldes Nõmme Kalju värbab uut treenerit. Pildil ka Marko Kristal Verinoor Venemaa iluuisutaja püstitas lühikavas maailmarekordi Merendus Eesti perefirma betooni nõutakse Fääri saartest Jaapanini Reis Videolugu Veneetsiast: kohalikud panevad rinnuni veele visalt vastu AK Tallinn 800: puupulgad, mis kõnelevad keskaja infotehnoloogiast EKI keelekool: kuus­kümmend tuhat eesti murdesõna Rein Veidemann: e-kultuur ja/kui keelevahetus (3) Rahvusatlase koostaja: sellega sai täidetud lünk Eesti kultuuriloos Kõik need hetked kaovad ajas... ... nagu pisarad vihmas (2) Mesikäpp. Lapsed ei oska kükitada ega telekat vaadata! Mesikäpp. „Lollimaja“, Eesti kõigi aegade rajum suhte-reality! Arter Pulk & Pulk: müsteerium lahendatud! Saa teada, kes on kes Videolugu Veneetsiast: kohalikud panevad rinnuni veele visalt vastu Kertu Jukkum: Seiklused või torud? (2) Meremuuseumi juht Urmas Dresen: Üks korralik muuseum ei tohiks tiluliluga üle pingutada «Admiral Bellingshauseni» ekvaatoriületust saatsid salapärased veealused hiiglased ja Neptun ise PÖFF: Ajupestud inimesed, segased noored ja hinge kriipivad loomad Naised Köögis näitas tänaval hämmastavat julgust (8) Läheb vaidluseks! Võidusõidufilm «Le Mans ’66»: kaks arvamust Saladused skungi selja taga. Kuidas loodi kolm kuulsat sõjalennukit? Naiste jõudemonstratsioon (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paavo Kivise peale mõeldes

4 min lugemist
Literaat Mart Soidro. FOTO: Erakogu FOTO: Erakogu

Teisipäeval sai 80-aastaseks eesti spordikirjanduse suurkuju Paavo Kivine. Ilma suurema kärata, nagu öeldakse. Isegi muidu tubli ERRi sporditoimetus ei pidanud seda tähtpäeva mainimisväärseks. Kui kasutada koledat spordiajakirjanduse keelt, siis emotsioonid olid laes proosalisematel põhjustel – kardeti Eesti vutikoondise järjekordset kolakat Amsterdamis. Nii läkski. Tagantjärele tark olles: selle asemel, et avaldada tunnustust elavale legendile, kelle raamatute toel on üles kasvanud mitu põlvkonda arukaid inimesi, padrati piinavalt pikalt poodu majas (jalgpallistuudios) köiest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paavo Kivine on minu jaoks üks neist põnevatest, isegi veidi saladuslikest persoonidest, keda loetu põhjal võiks tundideks tunnustama jäädagi. Suur eeskuju, kes seisab pärast Valter Heueri lahkumist oma kõrgustes üksi. Siis tuleb tükk tühja maad ja siis tulevad ülejäänud.

Sellest on juba aastaid möödas, kui mõtisklesime saunalaval kirjanik Tarmo Tedrega eesti luulest ja spordikirjandusest. Vihakaaslane oli omal ajal lahanud Kivise «Wolandi partiid», tunnustanud spordifilosoofi hõõguvat kirjutajakirge ja sõnakulgevuse sisemist temperatuuri ning jõudnud lõpuks järeldusele, et Paavo Kivine on meie spordikirjanduses nagu Ernst Enno Eesti luules.

22.11.2019 25.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto