Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.11.2019
Eesti Militaarhuviline Oleg hoidis Mustamäe korteris 200 kilo lõhkeainet (3) Loomakaitsjad avaldasid meelt puurikanade kaitseks (1) Täna selgub maaeluminister Mart Järviku saatus (5) E-residentsuse üks loojatest: oleme viinud Eesti maine täiesti uuele tasemele Ida-Virumaalt leiti haruldane viikingiaegne sõlg Majandus Eesti tuumajaama eestvedaja: teeme kohalikele hea pakkumise (1) Eesti disainifirmad paotavad ust Jaapani turule Välismaa Trump sai miljardärist konkurendi Vietnamlaste surmaga seotud inimsmugeldajad lähevad kohtu ette Briti professor: me ei tea, miks me Brexitit teeme (2) Dubai kõrbes kasvatatakse Norra eeskujul lõhet (1) Arvamus Juhtkiri: kantsleri näidishukkamine (33) Erkki Koort: pildid, mis seadustavad okupatsiooni (43) Jaan Sootak: ähvardamine kui vaimne vägivallakuritegu (1) Martin Mölder: kaks ühe vastu – erakondade reitingute võrdlus (1) Jean-Pierre Maulny: Macron ja NATO matused (1) Sandra Roosna: mis saab meie eesti keelest Meie Eesti Karmen Palts: lapse vajadus määrab vanema ja õpetaja suhtluse (2) Riin Seema: pedagoogiline võimuvõitlus Martin Ehala: keda toetada kodu ja kooli vaidluses? Kultuur Raamist väljas: Kukutada valitsust? Loominguliselt! (1) Addamsite perekonna allakäik PÖFF: Filipiinide ema groteskid PÖFF: Mina poksin, sina respekteeri PÖFF: Balkanimaa politseinike kibe leib Sport Tagasi sünnisaarel. Ehk ka uue treeneriga koondises Draama, rõõm ja põhjapõder Eesti meesvehklejate olümpiarong kaugeneb Arnett Moultrie tagasi Kalev/Cramosse? Tartu Kingitud jõulupuu saadeti teele heldimuse ja silmaveega Priit Pullerits: naiivsed kliimasõdalased (32) Tühjana seisnud raeplatsi ruumid saavad miljoni eest uue elu Lõhkumistoas võib rahus laamendada Tartu Postimehe piparkoogivõistlus ootab tänavusi meistriteoseid Välimise ilu otsingutel Meelelahutus Koomiks Sudoku

E-residentsuse üks loojatest: oleme viinud Eesti maine täiesti uuele tasemele

6 min lugemist
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. FOTO: Tairo Lutter

Detsembris möödub viis aastat sellest, kui Siim Sikkut, Taavi Kotka ja Ruth Annus algatasid e-residentsuse. Tänaseks on sellest saanud Eesti üks peamisi visiitkaarte. Inimesed, kes poleks ehk muidu kunagi siia sattunud, on loonud üle 10 100 ettevõtte, mis pakuvad tööd rohkem kui 1700 Eesti elanikule. Siim Sikkut selgitas Postimehele, mida e-residentsus on selle aja jooksul jooksul Eesti jaoks kaasa toonud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui palju erineb tänane e-residentsuse programm sellest, mida algselt selle ühe loojana ette kujutasite?

Oi, kõvasti. Loogika oli alguses üsna teistsugune. Meil olid juba Eestis välisinvestorid ja partnerid, tahtsime nendega asjaajamise lihtsaks teha. Varem oli olukord, et meie Eestis ise ajasime asju digitaalselt, aga näiteks välisosaniku jaoks tuli terve paralleelne paberimajandus üles ehitada. Seda oli vaja lahendada ja see oli alguses idee, aga siis nägi Taavi Kotka, et äkki meil on suurem võimalus. Et äkki peaks proovima suuremalt ehitada ja Eesti ärikeskkonda tervele maailmale pakkuma. Siis hakkasime seda ideed arendama ja saime veendumust, et tõesti, selle vastu oleks huvi. Kui vaatame nüüd, viis aastat hiljem numbreid, siis majanduslik kasu on tulnud suurem, kui me alguses unistada julgesime.

23.11.2019 26.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto