Militaarhuviline Oleg hoidis Mustamäe korteris 200 kilo lõhkeainet

Urmase korterisse kogutud lõhkeainelao tõttu evakueeriti tänavu septembris terveks ööks Õismäe kortermaja ühe trepikoja kõik elanikud. FOTO: Eero Vabamägi FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Juuni keskpaik. Viiekümnendates Oleg on just oma Mustamäe korteris pikali heitnud. Ta elab suures üheksakordses paneelmajas. Kokku elab seal sadu inimesi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni aeg hiljem saab häirekeskus kõne sama maja elanikult, kes kirjeldab, et ühe korteri aknast tuleb suitsu. Kui päästjad sündmuspaigale jõuavad, ei taha Oleg neid sisse lasta. See on esimene häirekell.

Päästjatel ei jää muud üle kui korterisse pääsemiseks jõudu kasutada. Sees selgub, et mees on suutnud tulekahjule piiri panna. Ent avanev pilt paneb valjult helisema teisegi häirekella.

See on erakordselt õnneliku lõpuga lugu. Või nagu kirjeldab üks asjaga kursis olev inimene: saatuse vimka.

«Arvestades, et tegu oli üheksakordse paneelmajaga, oleksid seal võinud olla ülirasked tagajärjed. Paraku ei andnud inimene oma tegevuse tagajärgedest endale aru,» ütleb kaitsepolitsei büroo juht Tõnu Miilvee.

Postimehega rääkinud eksperdid ütlevad, et enamjaolt on lõhkeseadeldisi ja -ainet ebaseaduslikult koguvad kollektsionäärid nii-öelda vana kooli mehed. Pigem üksikud hundid, aga suured ajaloo- ja militaarhuvilised, kellel on palju vaba aega ja kes veedavad seda vanades lahingupaikades ja metsa all.

23.11.2019 26.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto