Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.11.2019
Eesti Militaarhuviline Oleg hoidis Mustamäe korteris 200 kilo lõhkeainet (3) Loomakaitsjad avaldasid meelt puurikanade kaitseks (1) Täna selgub maaeluminister Mart Järviku saatus (5) E-residentsuse üks loojatest: oleme viinud Eesti maine täiesti uuele tasemele Ida-Virumaalt leiti haruldane viikingiaegne sõlg Majandus Eesti tuumajaama eestvedaja: teeme kohalikele hea pakkumise (1) Eesti disainifirmad paotavad ust Jaapani turule Välismaa Trump sai miljardärist konkurendi Vietnamlaste surmaga seotud inimsmugeldajad lähevad kohtu ette Briti professor: me ei tea, miks me Brexitit teeme (2) Dubai kõrbes kasvatatakse Norra eeskujul lõhet (1) Arvamus Juhtkiri: kantsleri näidishukkamine (33) Erkki Koort: pildid, mis seadustavad okupatsiooni (43) Jaan Sootak: ähvardamine kui vaimne vägivallakuritegu (1) Martin Mölder: kaks ühe vastu – erakondade reitingute võrdlus (1) Jean-Pierre Maulny: Macron ja NATO matused (1) Sandra Roosna: mis saab meie eesti keelest Meie Eesti Karmen Palts: lapse vajadus määrab vanema ja õpetaja suhtluse (2) Riin Seema: pedagoogiline võimuvõitlus Martin Ehala: keda toetada kodu ja kooli vaidluses? Kultuur Raamist väljas: Kukutada valitsust? Loominguliselt! (1) Addamsite perekonna allakäik PÖFF: Filipiinide ema groteskid PÖFF: Mina poksin, sina respekteeri PÖFF: Balkanimaa politseinike kibe leib Sport Tagasi sünnisaarel. Ehk ka uue treeneriga koondises Draama, rõõm ja põhjapõder Eesti meesvehklejate olümpiarong kaugeneb Arnett Moultrie tagasi Kalev/Cramosse? Tartu Kingitud jõulupuu saadeti teele heldimuse ja silmaveega Priit Pullerits: naiivsed kliimasõdalased (32) Tühjana seisnud raeplatsi ruumid saavad miljoni eest uue elu Lõhkumistoas võib rahus laamendada Tartu Postimehe piparkoogivõistlus ootab tänavusi meistriteoseid Välimise ilu otsingutel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Militaarhuviline Oleg hoidis Mustamäe korteris 200 kilo lõhkeainet

6 min lugemist
Urmase korterisse kogutud lõhkeainelao tõttu evakueeriti tänavu septembris terveks ööks Õismäe kortermaja ühe trepikoja kõik elanikud. FOTO: Eero Vabamägi FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Juuni keskpaik. Viiekümnendates Oleg on just oma Mustamäe korteris pikali heitnud. Ta elab suures üheksakordses paneelmajas. Kokku elab seal sadu inimesi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni aeg hiljem saab häirekeskus kõne sama maja elanikult, kes kirjeldab, et ühe korteri aknast tuleb suitsu. Kui päästjad sündmuspaigale jõuavad, ei taha Oleg neid sisse lasta. See on esimene häirekell.

Päästjatel ei jää muud üle kui korterisse pääsemiseks jõudu kasutada. Sees selgub, et mees on suutnud tulekahjule piiri panna. Ent avanev pilt paneb valjult helisema teisegi häirekella.

See on erakordselt õnneliku lõpuga lugu. Või nagu kirjeldab üks asjaga kursis olev inimene: saatuse vimka.

«Arvestades, et tegu oli üheksakordse paneelmajaga, oleksid seal võinud olla ülirasked tagajärjed. Paraku ei andnud inimene oma tegevuse tagajärgedest endale aru,» ütleb kaitsepolitsei büroo juht Tõnu Miilvee.

Postimehega rääkinud eksperdid ütlevad, et enamjaolt on lõhkeseadeldisi ja -ainet ebaseaduslikult koguvad kollektsionäärid nii-öelda vana kooli mehed. Pigem üksikud hundid, aga suured ajaloo- ja militaarhuvilised, kellel on palju vaba aega ja kes veedavad seda vanades lahingupaikades ja metsa all.

23.11.2019 26.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto