L, 10.06.2023

Tagasi sünnisaarel. Ehk ka uue treeneriga koondises

Andres Vaher
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Keith Pupart kannab koduse võrkpalli suurjõu Saaremaa ridades võtmerolli.
Keith Pupart kannab koduse võrkpalli suurjõu Saaremaa ridades võtmerolli. Foto: Kristjan Teedema

Ehkki Keith Pupartil on hinge all 170 koondisemängu, pole ta Eesti võrkpallis iial kuulunud esimese suurusjärgu staaride sekka. Ta ei korralda hirmsaid punktikontserte ega ole muul moel pealkirjakangelaseks kerkinud. Kui raksuminek eelmise peatreeneri Gheorghe Crețu​ga muidugi välja arvata.

Eile tõestas 34-aastane Pupart ilmekalt oma tõelist väärtust. Ta tõusis Saaremaa 3:1 võidumängus Tartu Bigbanki üle pluss-miinus-arvestuses üleplatsimeheks (+8) ja aitas meeskonna võõrustajatest mööda Credit24 liiga liidriks.

«Keith on mees, kes näeb platsil kõiki viitkümmet halli varjundit. Ta loeb mängu niivõrd hästi, et temast mööda lüüa on peaaegu võimatu. Pall tuleb üles ka siis, kui olukord tundub lootusetu. Tema kogemuste väärtusest ei tasu rääkidagi,» hindas Saaremaa peatreener Urmas Tali meeskonna värskeima liikme olulisust.

Pupart naasis kodumaale pärast kümmet piiri taga veedetud hooaega. Oluline on lisada: et toona Saaremaal õigest võrkpallist pigem alles suure suuga räägiti, on nüüdsed mängud sünnisaare esinduse värvides ta pikas karjääris alles esimesed.

«Juttu sellest (Saaremaa tulekust – toim) oli väga pikalt. Tore, et lõpuks end

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles