Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
26.11.2019
Eesti EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik (57) Apteegireformi töörühma sõelale on jäänud turg vabaks lasta (1) Ukrainas kõrvetada saanud Teder teeb Kiievi kesklinna superinvesteeringu (4) Paljassaarde kerkib Eesti oma Hollywood Majandus Vapustus perefirmas: kalatehas pandi kõige kiiremal ajal kinni (43) Eestlased põlgavad lihavaba liha ära (15) Peterson Soome streigist: Eesti postiljonid on samas seisus, aga nad pole streigivõimelised (2) Välismaa Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära Hongkongis võtsid demokraatiameelsed võimsa võidu Peep Peterson: Soome streik paneb Eesti ühingud mõtlema Arstid: Assange võib Briti vanglas peagi surra Kohalik vaade. Spiooniafäär Serbias Vene kurssi ei muuda Kohalik vaade. Mida tegi GRU ohvitser Kataloonias? (8) Arvamus Juhtkiri: juhtimisprobleem Ratas (20) Bretty Sarapuu: sõnum uppuvatelt saartelt Eiki Nestor: mitte ainult ametnik Lemettist (16) Andres Herkel: kuidas käia ümber Macroniga? (2) Meie Eesti Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid (1) Suursaadik Marten Kokk: Eesti ei vaja just Hiina raha Kultuur Patoloogilise valetaja piinad Pentsik, rõve ja poeetiline Õhkav unistus minevikuraskuste järele Režissöör, kes jagaks rikkuse ümber Sport Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise Kalev naasis võidulainele Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest Tervis Geenide muutmine võib haigustest päästa (1) Tartu Bussidele lisandub andureid, mis ajavad sahamehed kiiresti tööle Kodanikupäeva aumärgi pälvinud töötavad teiste heaks Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse Klaverimuuseumi filiaal Luunjas sai väärtusliku annetuse Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks PÖFFi film: Vaatajat tabab paaniline pinge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid

3 min lugemist
  • Hiina mõjutab meie julgeolekut globaalses mõttes rohkem kui Venemaa.
  • Tasub õppida Hiina infrastruktuuriobjektide rajamisest.
  • Eestis peaks olema rohkem ekspertiisi Hiina globaalsete otsuste mõistmiseks.
Meie Eesti toimetaja Erkki Koort. FOTO: Konstantin Sednev

Hiina ja meie vahel seisab ainult üks riik, kuid see ei tee meist veel peaaegu naabreid. Meid on 1,3 miljonit ning neid 1,3 miljardit ehk siis sama proportsioon, mis meil on rahvaarvu suhtes Venemaaga, on Venemaal Hiinaga. Majanduses on Hiina samuti suurem nii Venemaast kui ka Eestist. Tohutud võimalused meelitavad alati ligi päristegevust, ent ka aferiste.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Huvitaval kombel on aga argi- ja ka mõnede majandusekspertide käsitluses tekkinud Hiinast mulje kui eldoraadost. Seal on nii raha, inimesi kui ka ressursse. Tõsi, väga väike protsent Hiina päritolu rahast võib teha kellegi äärmiselt rikkaks, kuid selle kättesaamine pole (isegi rehepapi kultuuri viljeledes) lihtne.

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto