Sisukord
Sport
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (8) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (8) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (2) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (2) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (11) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (2) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse

2 min lugemist
VK Rütmika Elite Team (sinised) ja VK Janika Grisete (kollased) tähistasid Budapestis pika hooaja ilusat lõppu, neile elas kaasa ka Eesti suursaadik Ungaris Kristi Karelsohn (ülemises reas keskel). FOTO: EEVL

Ungaris Budapestis möödunud nädalavahetusel peetud rühmvõimlemise hooaja viimasel MK-etapil saavutasid Tartu võimlejad silmapaistvaid tulemusi nii juunioride kui ka meistriklassis ning tõid Eestile maailmakarika üldarvestuses viienda koha.

VK Rütmika Elite Teami treeneri Maarja Jaanovitsi sõnul andsid neiud endast Budapestis parima ning lõpetasid 40 naiskonna hulgas viiendana, kuigi on oma konkurentidest tunduvalt nooremad. «Kui Venemaa tüdrukutest käib enamik ülikoolis, siis meie osalejad on kõik 15–16-aastased, alles koolinoored. Seega üldarvestuse viies koht on väiksele Eestile suurepärane saavutus,» märkis ta.

Kripeldama jääb Jaanovitsile ja võistlejatele aga lõplik punktisumma, mis võinuks olla kõrgem. «Kohtunikud oleksid võinud meie võistkonnale vähemalt 0,6 punkti rohkem anda, sest võimlemises on sellised arvud suure kaaluga. Maksimum on 20 punkti ja meie vahe esikohaga ligi kaks punkti. Viies koht üldkokkuvõttes on kindlasti õiglane, aga punktisumma polnud nende tüdrukute vääriline,» ütles Jaanovits.

Võimlemises on tema sõnul hindamine subjektiivne ja kohtunikest sõltub palju.

Vanus ja vigastused

Võimlemises käivad tulemused koos vanuse lisandumisega. «Kogemused, jõud, hüppevõime ja mitmed teised asjad peaksid edaspidi paremini avalduma. Lisaks mängib rolli vaimne valmisolek, mida parandavad võimleja küpsus ja kogemused,» selgitas ta.

Rütmika võistkond on kevadest peale heidelnud mitmete vigastustega ning viimastel võistlustel polnud väljakul ühtki täiesti tervet sportlast. «Alustasime hooaega kaheksa tüdrukuga, lõpetasime kuuega. See on mõjutanud koreograafiat ja ainuüksi pildiliselt paistab väiksema koosseisuga võistkond teiste kõrval jõuetum. Isegi kui tehniline kvaliteet on korralik,» tõdes ta.

Nüüd võetakse eesmärgiks kergemad treeningud ning jõulupuhkusega vigastuste väljaravimine. Siis vaatavad treenerid võistkonnale uuesti otsa. «Eestis on pea igal alal keeruline võistkonda kokku saada. Need tüdrukud on oma kooli- ja terviseprobleemide kõrval leidnud endas jõudu ja teinud väga tugeva hooaja. Seda tuleb imetleda,» rääkis Jaanovits.

Ütlesin, et usun neisse ning nad saavad hakkama. Budapesti võistlus oli ilus punkt kogu hooajale, ütles VK Janika Grisete treener Kristel Võsoberg.

Paremad treeningutingimused ja taustajõud aitaksid vigastusi vältida. «On võimatu paremaid tingimusi luua, kui pole piisavalt raha. Praegu oleme võimalikest vahenditest võtnud parima, mis meile saadaval on,» märkis treener.

VK Janika Grisete võimlejad tõid Budapestist Eestile viienda koha juunioride hulgas, mis oli ses vanuseastmes nende viimane võistlus.

Edasi ootab meistriklass, raskemad treeningud, suurem konkurents ja uued võistlused.

Suurepärane viies koht

Treener Kristel Võsoberg on juunioride rühma tulemusega väga rahul ning hindab 32 hulgas viiendaks jäämist suurepäraseks.

«Olen rahul, et hooaja vältel suutsime sooritada säravad ja ühtsed etteasted. Tüdrukute sihikindlus ja töökus on oluliselt tõstnud üldist soorituse taset,» sõnas ta.

Budapesti võistlus ei olnud lihtne, sest kaks nädalat varem vigastas üks rühmaliige ennast treeningul ning kogu koreograafia tuli ümber teha. «See nõudis muudatusi joonistes ja ümberkorraldusi kavas. Tulla sellisest olukorrast välja hooaja ühe parima ja enesekindlaima esitusega on suur asi,» ütles Võsoberg.

Sel aastal on tüdrukud võistluste kõrvalt lõpetanud põhikooli ja teinud gümnaasiumi sisseastumiskatsed. Rasketel hetkedel on treener võimlejaid hea sõnaga toetanud. «Ütlesin, et usun neisse ning nad saavad hakkama. Budapesti võistlus oli ilus punkt kogu hooajale,» ütles VK Janika treener.

Rühm jätkab meistriklassis peamiselt vanas koosseisus. Nende esimesed etteasted ootavad ees veebruaris Miss Valentine’i võistlusel.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto