Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.11.2019
Eesti EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik (57) Apteegireformi töörühma sõelale on jäänud turg vabaks lasta (1) Ukrainas kõrvetada saanud Teder teeb Kiievi kesklinna superinvesteeringu (4) Paljassaarde kerkib Eesti oma Hollywood Majandus Vapustus perefirmas: kalatehas pandi kõige kiiremal ajal kinni (43) Eestlased põlgavad lihavaba liha ära (15) Peterson Soome streigist: Eesti postiljonid on samas seisus, aga nad pole streigivõimelised (2) Välismaa Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära Hongkongis võtsid demokraatiameelsed võimsa võidu Peep Peterson: Soome streik paneb Eesti ühingud mõtlema Arstid: Assange võib Briti vanglas peagi surra Kohalik vaade. Spiooniafäär Serbias Vene kurssi ei muuda Kohalik vaade. Mida tegi GRU ohvitser Kataloonias? (8) Arvamus Juhtkiri: juhtimisprobleem Ratas (20) Bretty Sarapuu: sõnum uppuvatelt saartelt Eiki Nestor: mitte ainult ametnik Lemettist (16) Andres Herkel: kuidas käia ümber Macroniga? (2) Meie Eesti Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid (1) Suursaadik Marten Kokk: Eesti ei vaja just Hiina raha Kultuur Patoloogilise valetaja piinad Pentsik, rõve ja poeetiline Õhkav unistus minevikuraskuste järele Režissöör, kes jagaks rikkuse ümber Sport Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise Kalev naasis võidulainele Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest Tervis Geenide muutmine võib haigustest päästa (1) Tartu Bussidele lisandub andureid, mis ajavad sahamehed kiiresti tööle Kodanikupäeva aumärgi pälvinud töötavad teiste heaks Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse Klaverimuuseumi filiaal Luunjas sai väärtusliku annetuse Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks PÖFFi film: Vaatajat tabab paaniline pinge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks

1 min lugemist
Janika Kronberg.  FOTO: Tairo Lutter

Kirjandusloolane ja -kriitik, ajakirja Looming peatoimetaja Janika Kronberg on varemgi mõne raamatu avaldanud, kuid mitte ilukirjandust. Hiljuti sai Ilmamaa kirjastus trükikojast kätte tema proosadebüüdi «Seitse. Valdkondadevahelised jutud». Selles on aga pealkirjast hoolimata hoopis kaheksa lugu.

Autor on oma juttudesse kokku sidunud kirjanduse ja elu, fantaasiamaailma ja reaalsuse. Esimeses loos «Nime võim» teeb ta lugejale selgeks, et ta ei ole mitte see Janika Kronberg, kellel on vahetevahel päevad, vaid hoopiski täiesti teistsugune Janika Kronberg. «Siseministeerium ei ole naljaministeerium,» kirjutab ta. «Seda allikat tuleb tõsiselt võtta. Neist 772 minunimelisest kuulus 769 nais- ja koguni kolm meessoost lahtrisse.»

Autor on ennast lugejate ette kirjutanud ka järgmises seitsmes kohati vägagi kummalises loos minategelasena või kellegi poolt mainituna.

Kummaline on seegi, et viimases, kaheksandas loos on juttu raamatust «Seitse», mis on juba ilmunud siis, kui nüüd ilmunud «Seitse» oli veel trükikojas.

Raamat tuleb esitlusele täna kell 19.30 kultuuriklubis Promenaadiviis (Ülikooli 1).

Janika Kronbergi jutukogu «Seitse» FOTO: Repro
Seotud lood
25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto