Sisukord
Kultuur
Postimees
26.11.2019
Eesti EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik (57) Apteegireformi töörühma sõelale on jäänud turg vabaks lasta (1) Ukrainas kõrvetada saanud Teder teeb Kiievi kesklinna superinvesteeringu (4) Paljassaarde kerkib Eesti oma Hollywood Majandus Vapustus perefirmas: kalatehas pandi kõige kiiremal ajal kinni (43) Eestlased põlgavad lihavaba liha ära (15) Peterson Soome streigist: Eesti postiljonid on samas seisus, aga nad pole streigivõimelised (2) Välismaa Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära Hongkongis võtsid demokraatiameelsed võimsa võidu Peep Peterson: Soome streik paneb Eesti ühingud mõtlema Arstid: Assange võib Briti vanglas peagi surra Kohalik vaade. Spiooniafäär Serbias Vene kurssi ei muuda Kohalik vaade. Mida tegi GRU ohvitser Kataloonias? (8) Arvamus Juhtkiri: juhtimisprobleem Ratas (20) Bretty Sarapuu: sõnum uppuvatelt saartelt Eiki Nestor: mitte ainult ametnik Lemettist (16) Andres Herkel: kuidas käia ümber Macroniga? (2) Meie Eesti Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid (1) Suursaadik Marten Kokk: Eesti ei vaja just Hiina raha Kultuur Patoloogilise valetaja piinad Pentsik, rõve ja poeetiline Õhkav unistus minevikuraskuste järele Režissöör, kes jagaks rikkuse ümber Sport Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise Kalev naasis võidulainele Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest Tervis Geenide muutmine võib haigustest päästa (1) Tartu Bussidele lisandub andureid, mis ajavad sahamehed kiiresti tööle Kodanikupäeva aumärgi pälvinud töötavad teiste heaks Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse Klaverimuuseumi filiaal Luunjas sai väärtusliku annetuse Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks PÖFFi film: Vaatajat tabab paaniline pinge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pentsik, rõve ja poeetiline

2 min lugemist
Vietnami film «Tukkuv linn» on läbimõeldud, kuid kohati piinarikas filmielamus. FOTO: Filmikaader FOTO: Filmikaader

Vietnami filmilooja Luong Dinh Dungi voolujooneline, kiire, vägivaldne ja innovaatiline «Tukkuv linn» räägib pahelisusest linnas, mis kunagi ei maga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veidi üle tunni vältav film jutustab kanatapja Taost, kes elab eraklikku ja askeetlikku elu, kuni kõrval asuvasse mahajäetud majja kolivad kolm gangsterit, seltsiks noor prostituut. Olukord saab kärmesti julmad pöörded, kui Tao isiklikud huvid ristuvad gangsterite huvidega ning tekib vägivaldne ja alandav konflikt.

Visuaalselt näeb film välja peaaegu nagu sünge ja häirivalt vägivaldne virtuaalne rollimäng, kus iga stseen on viimse detailini läbi mõeldud, kuid kogu situatsioon on vaataja kui mängija kontrolli alt väljas. Luong Dinh Dungil on õnnestunud pildikeele kaudu luua ideaalilähedane loo jutustamise meedium, mis on nii distantseeritud, kuid teisalt ängistavalt lähedal, et kohati on vaatamine pea piinarikas. Alati teatud nurga alt, ülalt alla vaateline või küljelt lähivaateline, kuid paratamatult ainult kukesammu kaugusel.

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto