Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära

Pasila bussidepoos end lõkke ääres soojendanud ning streigi toimimist valvavad auto- ja transpordiala ametiühingu liikmed kardavad ka oma palga kärpimist, mistõttu on neile tähtis olla postitöötajatega solidaarne. FOTO: Sander Ilvest

Kui eile liitusid Soome postitöötajate streigiga teiste seas ka lennundus- ja transporditöötajad, peljati totaalset kaost Helsingi tänavatel ning Vantaa lennuväljal – ometi kulges päev lõpuks soomlaslikult rahulikult.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõige hullemaks hinnati inimeste igapäevaelu seisukohalt Helsingi bussijuhtide toetusstreiki, mille tõttu jäi eile Soome pealinnas ära enamik busside väljumisi. Helsingi linnaliikluse töötajatest kuulub streigiga ühinenud auto- ja transpordiala ametiühingusse umbes 70 protsenti. Lisaks neile, kes pole ametiühingu liikmed, jätkasid eile siiski tööd ka mõned ametiliitu kuuluvad roolikeerajad.

Liinibussijuht ja ametiühingu liige Risto Vormala eile juhiistmele ei asunud. Mehele oli postitöötajate streigiga ühinemine iseenesestmõistetav, sest Vormala arvates on riikliku postifirma Posti tegevus täiesti lubamatu.

Nii juhtiski ta eile hoopis streikijaid Helsingi kesklinnast põhjas asuva Pasila bussikeskuse värava juures ning näitas ka Postimehe reporterile flaierit, kus oli kogu streigipäevaks vajalik info selgelt kirjas. Posti- ja logistikatöötajate ametiühingu PAU valmistatud buklett selgitas muuhulgas, milline palgalangus töötüli keskmesse sattunud 700 pakisorteerijat ootab, kui uus leping neile peale surutakse.

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto