Sisukord
Välismaa
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära

4 min lugemist
  • Soomlased olid suureks streigiks hästi valmistunud ning toetasid töötajaid.
  • Hullem võib olla veel ees: jõulukaardid jäävad tulemata ning rongid seiskuvad.
  • Toetusstreigiga liituvad soomlased hirmust, et nendegi töötingimused halvenevad.
  • Elu seiskumine on riigile ka suur kulu, seda eriti kaubavahetuses.
Pasila bussidepoos end lõkke ääres soojendanud ning streigi toimimist valvavad auto- ja transpordiala ametiühingu liikmed kardavad ka oma palga kärpimist, mistõttu on neile tähtis olla postitöötajatega solidaarne. FOTO: Sander Ilvest

Kui eile liitusid Soome postitöötajate streigiga teiste seas ka lennundus- ja transporditöötajad, peljati totaalset kaost Helsingi tänavatel ning Vantaa lennuväljal – ometi kulges päev lõpuks soomlaslikult rahulikult.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kõige hullemaks hinnati inimeste igapäevaelu seisukohalt Helsingi bussijuhtide toetusstreiki, mille tõttu jäi eile Soome pealinnas ära enamik busside väljumisi. Helsingi linnaliikluse töötajatest kuulub streigiga ühinenud auto- ja transpordiala ametiühingusse umbes 70 protsenti. Lisaks neile, kes pole ametiühingu liikmed, jätkasid eile siiski tööd ka mõned ametiliitu kuuluvad roolikeerajad.

Liinibussijuht ja ametiühingu liige Risto Vormala eile juhiistmele ei asunud. Mehele oli postitöötajate streigiga ühinemine iseenesestmõistetav, sest Vormala arvates on riikliku postifirma Posti tegevus täiesti lubamatu.

Nii juhtiski ta eile hoopis streikijaid Helsingi kesklinnast põhjas asuva Pasila bussikeskuse värava juures ning näitas ka Postimehe reporterile flaierit, kus oli kogu streigipäevaks vajalik info selgelt kirjas. Posti- ja logistikatöötajate ametiühingu PAU valmistatud buklett selgitas muuhulgas, milline palgalangus töötüli keskmesse sattunud 700 pakisorteerijat ootab, kui uus leping neile peale surutakse.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto