Sisukord
Välismaa
Postimees
26.11.2019
Eesti EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik (57) Apteegireformi töörühma sõelale on jäänud turg vabaks lasta (1) Ukrainas kõrvetada saanud Teder teeb Kiievi kesklinna superinvesteeringu (4) Paljassaarde kerkib Eesti oma Hollywood Majandus Vapustus perefirmas: kalatehas pandi kõige kiiremal ajal kinni (43) Eestlased põlgavad lihavaba liha ära (15) Peterson Soome streigist: Eesti postiljonid on samas seisus, aga nad pole streigivõimelised (2) Välismaa Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära Hongkongis võtsid demokraatiameelsed võimsa võidu Peep Peterson: Soome streik paneb Eesti ühingud mõtlema Arstid: Assange võib Briti vanglas peagi surra Kohalik vaade. Spiooniafäär Serbias Vene kurssi ei muuda Kohalik vaade. Mida tegi GRU ohvitser Kataloonias? (8) Arvamus Juhtkiri: juhtimisprobleem Ratas (20) Bretty Sarapuu: sõnum uppuvatelt saartelt Eiki Nestor: mitte ainult ametnik Lemettist (16) Andres Herkel: kuidas käia ümber Macroniga? (2) Meie Eesti Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid (1) Suursaadik Marten Kokk: Eesti ei vaja just Hiina raha Kultuur Patoloogilise valetaja piinad Pentsik, rõve ja poeetiline Õhkav unistus minevikuraskuste järele Režissöör, kes jagaks rikkuse ümber Sport Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise Kalev naasis võidulainele Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest Tervis Geenide muutmine võib haigustest päästa (1) Tartu Bussidele lisandub andureid, mis ajavad sahamehed kiiresti tööle Kodanikupäeva aumärgi pälvinud töötavad teiste heaks Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse Klaverimuuseumi filiaal Luunjas sai väärtusliku annetuse Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks PÖFFi film: Vaatajat tabab paaniline pinge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära

4 min lugemist
  • Soomlased olid suureks streigiks hästi valmistunud ning toetasid töötajaid.
  • Hullem võib olla veel ees: jõulukaardid jäävad tulemata ning rongid seiskuvad.
  • Toetusstreigiga liituvad soomlased hirmust, et nendegi töötingimused halvenevad.
  • Elu seiskumine on riigile ka suur kulu, seda eriti kaubavahetuses.
Pasila bussidepoos end lõkke ääres soojendanud ning streigi toimimist valvavad auto- ja transpordiala ametiühingu liikmed kardavad ka oma palga kärpimist, mistõttu on neile tähtis olla postitöötajatega solidaarne. FOTO: Sander Ilvest

Kui eile liitusid Soome postitöötajate streigiga teiste seas ka lennundus- ja transporditöötajad, peljati totaalset kaost Helsingi tänavatel ning Vantaa lennuväljal – ometi kulges päev lõpuks soomlaslikult rahulikult.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõige hullemaks hinnati inimeste igapäevaelu seisukohalt Helsingi bussijuhtide toetusstreiki, mille tõttu jäi eile Soome pealinnas ära enamik busside väljumisi. Helsingi linnaliikluse töötajatest kuulub streigiga ühinenud auto- ja transpordiala ametiühingusse umbes 70 protsenti. Lisaks neile, kes pole ametiühingu liikmed, jätkasid eile siiski tööd ka mõned ametiliitu kuuluvad roolikeerajad.

Liinibussijuht ja ametiühingu liige Risto Vormala eile juhiistmele ei asunud. Mehele oli postitöötajate streigiga ühinemine iseenesestmõistetav, sest Vormala arvates on riikliku postifirma Posti tegevus täiesti lubamatu.

Nii juhtiski ta eile hoopis streikijaid Helsingi kesklinnast põhjas asuva Pasila bussikeskuse värava juures ning näitas ka Postimehe reporterile flaierit, kus oli kogu streigipäevaks vajalik info selgelt kirjas. Posti- ja logistikatöötajate ametiühingu PAU valmistatud buklett selgitas muuhulgas, milline palgalangus töötüli keskmesse sattunud 700 pakisorteerijat ootab, kui uus leping neile peale surutakse.

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto