Sisukord
Majandus
Tänane leht
26.11.2019
Eesti EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik (57) Apteegireformi töörühma sõelale on jäänud turg vabaks lasta (1) Ukrainas kõrvetada saanud Teder teeb Kiievi kesklinna superinvesteeringu (4) Paljassaarde kerkib Eesti oma Hollywood Majandus Vapustus perefirmas: kalatehas pandi kõige kiiremal ajal kinni (43) Eestlased põlgavad lihavaba liha ära (15) Peterson Soome streigist: Eesti postiljonid on samas seisus, aga nad pole streigivõimelised (2) Välismaa Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära Hongkongis võtsid demokraatiameelsed võimsa võidu Peep Peterson: Soome streik paneb Eesti ühingud mõtlema Arstid: Assange võib Briti vanglas peagi surra Kohalik vaade. Spiooniafäär Serbias Vene kurssi ei muuda Kohalik vaade. Mida tegi GRU ohvitser Kataloonias? (8) Arvamus Juhtkiri: juhtimisprobleem Ratas (20) Bretty Sarapuu: sõnum uppuvatelt saartelt Eiki Nestor: mitte ainult ametnik Lemettist (16) Andres Herkel: kuidas käia ümber Macroniga? (2) Meie Eesti Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid (1) Suursaadik Marten Kokk: Eesti ei vaja just Hiina raha Kultuur Patoloogilise valetaja piinad Pentsik, rõve ja poeetiline Õhkav unistus minevikuraskuste järele Režissöör, kes jagaks rikkuse ümber Sport Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise Kalev naasis võidulainele Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest Tervis Geenide muutmine võib haigustest päästa (1) Tartu Bussidele lisandub andureid, mis ajavad sahamehed kiiresti tööle Kodanikupäeva aumärgi pälvinud töötavad teiste heaks Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse Klaverimuuseumi filiaal Luunjas sai väärtusliku annetuse Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks PÖFFi film: Vaatajat tabab paaniline pinge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlased põlgavad lihavaba liha ära

3 min lugemist
HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere. FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Soome lihatööstus HKScan sõlmis eelmisel nädalal lepingu Hesburgeriga samasse gruppi kuuluva Hes-Pro Oy-ga liha asendava taimevalgutoidu tootmiseks. Esimesed tooted peaksid Soomes müügile tulema tuleval aastal, kuid Eestisse ei pruugi need jõuda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere (pildil) sõnul ei tea nad veel, milliste toodetega on tegu. «Hes-Pro on nende toodete arendusega juba pikemat aega tegelenud. Praegu ootame ära, millised need tooted välja näevad, milline on hind ja pakend,» rääkis Mere.

«Niipea kui nad on valmis, hindame turupotentsiaali nii Eestis kui ka mujal Baltimaades. Praegune plaan on, et esimesena hakatakse müüma Soomes, ülejäänut vaatame jooksvalt,» lisas Mere. «Liha ja lihatooted on ikkagi meie põhifookus. Eks me jälgime turutrendi ja vaatame, mida tarbijad tahavad. Kui näeme, et need tooted võiks siin sobida, siis kaalume nende turule toomist.»

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto