K, 6.12.2023

Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise

Karl-Joosep Küngas
Copy
Hetk, mil Cagliari väravavahil Robin Olsonil ja Lecce ründajal Gianluca Lapadulal tunded üle pea käisid.  foto: Donato Fasano / lapresse / zumapress.com
Hetk, mil Cagliari väravavahil Robin Olsonil ja Lecce ründajal Gianluca Lapadulal tunded üle pea käisid. foto: Donato Fasano / lapresse / zumapress.com Foto: Donato Fasano/Lapresse/ZUMAPRESS.com

Itaalia jalgpalli meistriliigas ehk Serie A-s sai eilsega läbi hooaja esimene kolmandik ning Eesti parima palluri Ragnar Klavani klubi Cagliari Calcio hoiab väikese üllatusena liigatabelis kõrget neljandat kohta. Pärast kahte kaotust hooaja esimestes kohtumistes on Cagliari üha paremasse vormi jõudnud ning kaotuseta püsitakse juba 11 vooru järjest. Võiduseeria on seejuures pikenenud juba kolmemänguliseks.

13. voorus mindi vastamisi tabeli alumisse ossa kuuluva Lecce meeskonnaga ning vastasseisu segas lakkamatu vihmasadu ja äikesetorm. Pühapäeval algama pidanud kohtumine Lecces jäeti kehvade tingimuste tõttu sootuks ära ja langetati otsus mängida esmaspäeva pärastlõunal. Ilm oli avavileks veidike paranenud ning kohtunik Maurizio Marani märguande peale pandi pall veerema.

Õnn soosib tugevamaid

Cagliari näitas jälle laitmatut kaitsemängu ning üks tugitala oli taas Klavan isiklikult. Esimese võimaluse Cagliarile tekitasid vastased ise, sest ründaja Andrea La Mantia takistas palli liikumist värava poole rumalalt käega. Itaallase kahjuks toimus see intsident nende karistusalas ja kohtunikul ei jäänud pärast videokorduse vaatamist midagi muud üle, kui penalti Cagliarile anda. Klavani koduklubi suurim väravakütt Joã​o Pedro läks 11 meetri vabalööki sooritama ning mängis väravavahi osava pettega selgelt üle, avades mänguskoori.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles