Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest

Chavaughn Lewis Kalevi särgis. FOTO: Erik Tikan

Eelmine nädal tõi teate, et Permi Parma meeskond on lõpetanud lepingu eelmisel hooajal BC Kalev/Cramo meeskonnas säranud keskmängija Arnett Moultriega. Eile selgus, et tänavusest koduklubist lahkub veel kaks mullust kalevlast, Ivan Almeida ka Chavaughn Lewis.

Almeida lahkus Kalevist eelmisel aastal segastel asjaoludel, üürikeseks jäi tema karjäär ka Tšehhi tippklubis Nymburk. Ta andis oma Twitteri kontol teada, et alustab uut peatükki. Postituse juures olevates kommentaarides küsiti: «Jälle Anwil?» Nimelt kuulus Almeida hooajal 2017/18 Włocławek​i Anwil ridadesse, mängides end seal Poola liiga väärtuslikemaks mängijaks. Pärast mõnda kuud Kalevis naasis ta tänavu veebruaris 2018/19. hooaja teiseks pooleks taas Anwilisse. Almeida aitas Nymburkil võita Meistrite liigas seni peetud kuuest mängust viis. Ta teenis mänguaega keskmiselt 20 minutit, kogudes 9,3 punkti, 4,7 lauapalli ja 2,8 korvisöötu.

Lewis aitas paari kuu eest hiilgavate soorituste abil Nižni Novgorodi Meistrite liiga põhiturniirile, kuid seejärel vähenes tema mänguaeg tuntavalt. Võimalik, et tekkisid erimeelsused karmi käe poolest tuntud peatreeneri Zoran Lukićiga. Nižni kodulehe teatel jätkub Lewise karjäär ühes teises klubis. VTB Ühisliigas kogus Lewis kuue mänguga keskmiselt 14,8 punkti, 3,2 lauapalli ja 3,3 korvisöötu, Meistrite liigas kolme mänguga 11,3 punkti, 1,3 lauapalli ja 3,0 korvisöötu.

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto