Sisukord
Eesti
Postimees
26.11.2019
Eesti EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik (57) Apteegireformi töörühma sõelale on jäänud turg vabaks lasta (1) Ukrainas kõrvetada saanud Teder teeb Kiievi kesklinna superinvesteeringu (4) Paljassaarde kerkib Eesti oma Hollywood Majandus Vapustus perefirmas: kalatehas pandi kõige kiiremal ajal kinni (43) Eestlased põlgavad lihavaba liha ära (15) Peterson Soome streigist: Eesti postiljonid on samas seisus, aga nad pole streigivõimelised (2) Välismaa Kardetud streigikaos jäi Helsingis ära Hongkongis võtsid demokraatiameelsed võimsa võidu Peep Peterson: Soome streik paneb Eesti ühingud mõtlema Arstid: Assange võib Briti vanglas peagi surra Kohalik vaade. Spiooniafäär Serbias Vene kurssi ei muuda Kohalik vaade. Mida tegi GRU ohvitser Kataloonias? (8) Arvamus Juhtkiri: juhtimisprobleem Ratas (20) Bretty Sarapuu: sõnum uppuvatelt saartelt Eiki Nestor: mitte ainult ametnik Lemettist (16) Andres Herkel: kuidas käia ümber Macroniga? (2) Meie Eesti Erkki Koort: kõik hiinlased pole riskiinvestorid (1) Suursaadik Marten Kokk: Eesti ei vaja just Hiina raha Kultuur Patoloogilise valetaja piinad Pentsik, rõve ja poeetiline Õhkav unistus minevikuraskuste järele Režissöör, kes jagaks rikkuse ümber Sport Tunnete ülekeemine luhtas võiduseeria jätkumise Kalev naasis võidulainele Ekskalevlased lahkuvad järjest koduklubidest Tervis Geenide muutmine võib haigustest päästa (1) Tartu Bussidele lisandub andureid, mis ajavad sahamehed kiiresti tööle Kodanikupäeva aumärgi pälvinud töötavad teiste heaks Noored võimlejad pääsesid maailma esiviisikusse Klaverimuuseumi filiaal Luunjas sai väärtusliku annetuse Janika Kronbergi seitse kujunes kaheksaks PÖFFi film: Vaatajat tabab paaniline pinge Meelelahutus Koomiks Sudoku

EKRE kolmanda ministri hind oli tippametnik

6 min lugemist
President Kersti Kaljulaid vabandas eile Illar Lemetti ees. «Tänase otsusega tegi Vabariigi Valitsus enda ja ühe ministri probleemist terve ühiskonna probleemi,» lausus ta.  FOTO: Mihkel Maripuu

President vabandas peaminister Jüri Ratase otsuse eest siduda ametnik poliitilisse pakti. Valitsus püsib ametniku lahtilaskmise hinnaga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Peaminister Jüri Ratas vabastas eile maaeluminister Mart Järviku ametist ning täitis enne seda veel ka Järviku ühe viimastest soovidest ministrina – vabastada ametist maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti. Erinevalt peaministrist tunnistasid eile juba ka EKRE juhtliikmed, et Lemetti vabastamine oli vähemalt üks osa praeguse koalitsiooni püsimise hinnast.

Palju keerulisem oli kantsleri vallandamise sammu põhjendada peaminister Ratasel, kes üritas taandada seda küsimust juhtimisprobleemiks. Ühtegi konkreetset näidet, mida Lemetti valesti tegi, peaministril tuua ei olnud.

«Juhtimisprobleemi» tegi maatasa ka president Kersti Kaljulaid, kes tegi midagi täiesti enneolematut – ta vabandas vallandatud kantsleri ees, et riik on temaga nii käitunud. «Tänase otsusega said kõik inimesed, kes riiki – meie oma Eestit – teenivad, teada, et kui nad kaitsevad õigusriiki, lähtuvad ametnikueetikast ja oma ametivandest, juhivad tähelepanu poliitikute sigadustele, saab neist vabariigi valitsuse jaoks lihtsalt «juhtimisprobleem»,» ütles president Kaljulaid, kelle sõnul jääb talle valitsuse otsus kantsler vallandada sügavalt arusaamatuks ja vastuvõetamatuks.

25.11.2019 27.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto