Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus

Kaja Kallas. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

​Kriminaalmenetlus ei saa ega tohi olla riigi turvalisuse ja julgeoleku tagamise kese, ometigi on see vältimatu meede õiguskorra jõustamiseks, kui muud lahendused on ammendunud, kirjutab Meie Eesti toimetaja ja endine siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti ühe suurima partei juhti ähvardatakse poliitilise tegevuse tõttu räige seksuaalse vägivallaga ning politsei «püüab ähvardajatega kontakti astuda». Kas ähvardajad on üldse Rootsis? «Praegu arvame küll nii,» on PPA esindaja meedia andmetel öelnud. Arvame? Mõne aja pärast saabub ehk uus ähvardus ning politsei püüab taas kontakti luua. Peaminister tunnustab politseid kiire töö eest ähvardajate tuvastamisel. Politsei püüab edasi.

Jah, ma tean, et politsei on pingutanud ning otsus menetlust mitte alustada on prokuratuuri, mitte politsei oma. Aga riik peab toimima ka tavakodaniku vaatest ja see paistab kummaline. Hallo! See pole mingi kontakt maaväliste olenditega. Mis mõttes püüab? Eesti on Euroopa Liidu liige ning koostöö teiste liikmesriikide politseijõududega sellistel juhtudel on kiire. Tõsi, isiklikud kontaktid ning kõrgelt tulev telefonikõne on olulised.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto