Mart Raudsaar: kes pakuks valgust?

Mart Raudsaar.  FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Nagu teame, teadis lääne mõttekultuuri üks alusepanija Sokrates enda sõnul kindlalt vaid ühte: et ta mitte midagi ei tea. Mis aga omakorda ei tähendanud, et iseenese ja ümbritseva kohta poleks võimalik üht-teist teada saada, mis ongi tänapäevase teaduse ülesanne. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Objektiivsete teadmiste nälg peaks iseloomustama Eesti ees seisvat debatti, mis tõenäoliselt päädib selle või järgmise valitsuse ühe kõige olulisema otsusega. Mil viisil peaksime tulevikus tootma elektrienergiat? See otsus puudutab meid kõiki ning määrab meie julgeoleku ja heaolu. Seetõttu ei saa välistada, et meil seisab ees koguni referendum. Nii või teisiti, kodanikud peavad nende ees seisvatest valikutest sisuliselt aru saama.

Kas me oleme selliseks debatiks valmis? Tselluloositehase ja suurkanala nurjunud arutelude tõttu olen skeptiline. Rääkides tuleviku energiaallikatest, on meil vaja mõista keerukat tehnoloogiat kolmel põhjusel. Esiteks, selle ohutus keskkonnale. Teiseks, selle efektiivsus. Kolmandaks, selle maksumus. Vastused nendele kategooriatele eeldavad teaduslikke uuringuid.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto