Sisukord
Arvamus
Postimees
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: kes pakuks valgust?

2 min lugemist
Mart Raudsaar.  FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Nagu teame, teadis lääne mõttekultuuri üks alusepanija Sokrates enda sõnul kindlalt vaid ühte: et ta mitte midagi ei tea. Mis aga omakorda ei tähendanud, et iseenese ja ümbritseva kohta poleks võimalik üht-teist teada saada, mis ongi tänapäevase teaduse ülesanne. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Objektiivsete teadmiste nälg peaks iseloomustama Eesti ees seisvat debatti, mis tõenäoliselt päädib selle või järgmise valitsuse ühe kõige olulisema otsusega. Mil viisil peaksime tulevikus tootma elektrienergiat? See otsus puudutab meid kõiki ning määrab meie julgeoleku ja heaolu. Seetõttu ei saa välistada, et meil seisab ees koguni referendum. Nii või teisiti, kodanikud peavad nende ees seisvatest valikutest sisuliselt aru saama.

Kas me oleme selliseks debatiks valmis? Tselluloositehase ja suurkanala nurjunud arutelude tõttu olen skeptiline. Rääkides tuleviku energiaallikatest, on meil vaja mõista keerukat tehnoloogiat kolmel põhjusel. Esiteks, selle ohutus keskkonnale. Teiseks, selle efektiivsus. Kolmandaks, selle maksumus. Vastused nendele kategooriatele eeldavad teaduslikke uuringuid.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto