L, 28.05.2022

Mart Raudsaar: kes pakuks valgust?

Mart Raudsaar
, Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevdirektor
Mart Raudsaar: kes pakuks valgust?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mart Raudsaar. 
Mart Raudsaar. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Nagu teame, teadis lääne mõttekultuuri üks alusepanija Sokrates enda sõnul kindlalt vaid ühte: et ta mitte midagi ei tea. Mis aga omakorda ei tähendanud, et iseenese ja ümbritseva kohta poleks võimalik üht-teist teada saada, mis ongi tänapäevase teaduse ülesanne. 

Objektiivsete teadmiste nälg peaks iseloomustama Eesti ees seisvat debatti, mis tõenäoliselt päädib selle või järgmise valitsuse ühe kõige olulisema otsusega. Mil viisil peaksime tulevikus tootma elektrienergiat? See otsus puudutab meid kõiki ning määrab meie julgeoleku ja heaolu. Seetõttu ei saa välistada, et meil seisab ees koguni referendum. Nii või teisiti, kodanikud peavad nende ees seisvatest valikutest sisuliselt aru saama.

Kas me oleme selliseks debatiks valmis? Tselluloositehase ja suurkanala nurjunud arutelude tõttu olen skeptiline. Rääkides tuleviku energiaallikatest, on meil vaja mõista keerukat tehnoloogiat kolmel põhjusel. Esiteks, selle ohutus keskkonnale. Teiseks, selle efektiivsus. Kolmandaks, selle maksumus. Vastused nendele kategooriatele eeldavad teaduslikke uuringuid.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles