Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega

1 min lugemist
Tiigi ja Vaksali tänava nurgal asuvale Tiigi 67 kinnistule on kavandatud neli hoonet, kuhu tulevad nii äri- kui ka eluruumid. FOTO: 3+1 arhitektid

Autojuhid saavad Tartus juba mitu head aastat tasuta parkida Vaksali ja Tiigi tänava nurgal kruusakattega kinnistul Tiigi 67, kuhu arendaja OÜ Tiigi Invest kavandab neljast majast koosnevat kompleksi. Nüüd on see kava muutunud selgemaks, tasuta parkla kaob mõne aasta pärast.

Tiigi 67 kinnistule kavandatud hoonetesse tulevad elu- ja äriruumid. Enne nende ehitamist on vaja kehtestada detailplaneering, töö selle kallal on käinud 2015. aastast. Sel nädalal kestavad Tiigi 67 detailplaneeringu avalikud arutelud.

Tiigi Investi esindaja Toomas Türn sõnas, et viimastel aastatel pole suurt midagi muutunud. «Kuigi linnaga on koostöö väga hea, on detailplaneeringu kehtestamisega läinud oodatust kaugem,» selgitas ta. Türn lisas, et projektimuudatustest ja ehitamisest saab rääkida alles siis, kui detailplaneering on kehtestatud.

Tartu abilinnapea Reno Laidre ütles, et linna poolt ei ole detailplaneeringu suhtes olnud midagi teistmoodi kui tavaliselt. «Ilmselt ei ole ka kinnistu omanikul projektiga nii kiire olnud ja seetõttu ongi aega kaua läinud,» märkis ta.

Et detailplaneeringu kehtestamine võtab aega, sõlmis Tartu linnavalitsus parkimishäda leevendamiseks Tiigi 67 kinnistu omanikuga 2016. aastal rendilepingu, tänu millele on autojuhid saanud sel maalapil tasuta parkida. Iga kuu maksab linn kinnistu omanikule renti 300 eurot. Lepingut on igal aastal pikendatud ja ka 2020. aasta kohta käivad läbirääkimised.

Tiigi Invest ostis kõnealuse ligi hektari suuruse kinnistu enampakkumiselt 2010. aastal 3 755 555 krooni ehk ligi 240 000 euro eest.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto