Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega

1 min lugemist
Tiigi ja Vaksali tänava nurgal asuvale Tiigi 67 kinnistule on kavandatud neli hoonet, kuhu tulevad nii äri- kui ka eluruumid. FOTO: 3+1 arhitektid

Autojuhid saavad Tartus juba mitu head aastat tasuta parkida Vaksali ja Tiigi tänava nurgal kruusakattega kinnistul Tiigi 67, kuhu arendaja OÜ Tiigi Invest kavandab neljast majast koosnevat kompleksi. Nüüd on see kava muutunud selgemaks, tasuta parkla kaob mõne aasta pärast.

Tiigi 67 kinnistule kavandatud hoonetesse tulevad elu- ja äriruumid. Enne nende ehitamist on vaja kehtestada detailplaneering, töö selle kallal on käinud 2015. aastast. Sel nädalal kestavad Tiigi 67 detailplaneeringu avalikud arutelud.

Tiigi Investi esindaja Toomas Türn sõnas, et viimastel aastatel pole suurt midagi muutunud. «Kuigi linnaga on koostöö väga hea, on detailplaneeringu kehtestamisega läinud oodatust kaugem,» selgitas ta. Türn lisas, et projektimuudatustest ja ehitamisest saab rääkida alles siis, kui detailplaneering on kehtestatud.

Tartu abilinnapea Reno Laidre ütles, et linna poolt ei ole detailplaneeringu suhtes olnud midagi teistmoodi kui tavaliselt. «Ilmselt ei ole ka kinnistu omanikul projektiga nii kiire olnud ja seetõttu ongi aega kaua läinud,» märkis ta.

Et detailplaneeringu kehtestamine võtab aega, sõlmis Tartu linnavalitsus parkimishäda leevendamiseks Tiigi 67 kinnistu omanikuga 2016. aastal rendilepingu, tänu millele on autojuhid saanud sel maalapil tasuta parkida. Iga kuu maksab linn kinnistu omanikule renti 300 eurot. Lepingut on igal aastal pikendatud ja ka 2020. aasta kohta käivad läbirääkimised.

Tiigi Invest ostis kõnealuse ligi hektari suuruse kinnistu enampakkumiselt 2010. aastal 3 755 555 krooni ehk ligi 240 000 euro eest.

Seotud lood
26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto