Sisukord
Loodus
Postimees
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei

3 min lugemist
Tusane ja ilmast ilma uniselt haigutav Elistvere loomapargi karu Karoliina alustas aedikusse viidud põhust küll pesa ehitamist, kuid pole kindel, et ta pikema taliuinaku teeb, sest Karoliinat on aastaid vaevanud unetus. FOTO: Margus Ansu

Elistvere loomapargi karu Karoliina tatsab ikka unise ja pahurana ringi, kuigi talitajad on talle aedikusse viinud põhku, millest mõmmik saaks pesa ehitada. Esmaspäeval haigutas 21-aastane Karoliina fotograafi nähes küll suure suuga, kuid õigest ajast hoolimata on ta unetu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimase 11 aasta jooksul pole end külastajate ehmatamisega lõbustav Karoliina erinevalt vabadest mesikäppadest taliuinakut teinud, mõnel talvel on ta küll aedikusse toodud kuuskede varjus nädalakese tukkunud, aga ei enamat.

Asjatundjad räägivad, et see ei ole talle kahjulik, märkis riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Elistvere loomapargi teabejuht Elle Mäerand (pildil). «Külastajadki on õnnelikumad, kui karu talvel ringi liigub,» lisas ta.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto