Sisukord
Kultuur
Postimees
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse

1 min lugemist
Galerist Rosalie Pedassaar (pildil) FOTO: Margus Ansu

Gildi galerii avas eile galerist Rosalie Pedassaare ning kunstikoguja ja näituste korraldaja Jaak Metsalu ühises kujundustöös Elmar Kella mälestusnäituse. Väljapanekus on 13 õlimaali, millest suurem osa kuulub kunstniku lapselapsele Killu Marie Kellale.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tallinna tarbekunstiinstituudis teatridekoratsiooni õppinud Elmar Kell (1925–2006) oli Metsalu andmeil loomingulises tipus sel ajal, kui ta asus ametisse äsja loodud Eesti Televisioonis. Ta töötas seal kunstnik-lavastajana aastail 1959–1975. Maalidega hakkas ta näitustel esinema 1960. aastail.

Näitleja ja lavastaja Gunnar Kilgas, kes oli aastail 1969–1986 ETV telelavastuste režissöör, meenutab oma raamatus «Nii on läinud» Elmar Kella kui huvitavad kaaslast. «Ta oli oma eluviisilt absoluutne boheemlane, sada protsenti boheemlane. Mitte selles mõttes, et – nagu boheemlasi tihti kujutatakse – joodik või pidutseja. Vastupidi! Ma ei tea, kas ta üldse kärakat võttiski, pisut võib-olla võttis ka. Aga boheemlane oli ta selles mõttes, et oli absoluutselt muretu. Absoluutselt muretu nii oma elutingimuste kui kõige muu suhtes,» meenutab Kilgas. «Ühesõnaga, niisugune hästi omapärane kuju, kes sulas meie kollektiivi kohe paugupealt sisse.»

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto