Sisukord
Välismaa
Tänane leht
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest

2 min lugemist
  • Ukraina režissöör sai talle mullu seljataga antud preemia tänavu ise kätte.
  • Sarnaselt Sentsovile ei saa Sahharovi preemiat vastu võtta ka tänavune laureaat.
  • Sentsov vene kino ei vaata, sest see on kas propaganda või vaikib tegelikkusest.
  • Oma kodumaa poliitikat ega uut presidenti režissöör kommenteerida ei soovinud.
Oleg Sentsov eile europarlamendis. FOTO: Patrick Seeger/Epa/Scanpix
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Luust ja lihast Oleg Sentsov seisis tänu 7. septembril Ukraina ja Venemaa vahel toimunud vangide vahetusele eile Strasbourgis, et tunnustuse eest isiklikult tänada. Oma tänukõnes meenutas ta 2014. aastast Ukrainas valitsevat karmi reaalsust.

Ukraina režissööri sõnul ei võta ta Sahharovi preemiat kui kui isiklikku au, vaid kui autasu kõigile oma kodumaa poliitvangidele, kes on olnud või jätkuvalt on Vene vanglates, kõigile neile, kes on Donbassi separatistide käes, riigi eest võitlevatele aktivistidele ning kaevikuis olevatele sõjaväelastele.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto