T, 28.11.2023

Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris

Anna Ploompuu
, reporter
Facebook
Comments 35
Isamaa ja selle esimees Helir-Valdor Seeder (paremal) püüavad järjekordse skandaali puhkedes jääda küll tagasihoidlikumaks, kuid Jüri Ratase ja Mart Helme otsustele vastu ei astu. 
Isamaa ja selle esimees Helir-Valdor Seeder (paremal) püüavad järjekordse skandaali puhkedes jääda küll tagasihoidlikumaks, kuid Jüri Ratase ja Mart Helme otsustele vastu ei astu. Foto: Tairo Lutter

Ehkki president koputas riigikogu südametunnistusele, põhjendavad kõik valitsusparteid Illar Lemetti vallandamist samal moel.

Ehkki Isamaa on valitsuse väikseim partner, on neil koalitsiooni püsimisel otsustav roll. Äsjases maaeluminister Mart Järviku ümber puhkenud skandaalis, mis ähvardas kasvada valitsuskriisiks, hoidis erakond sõnades küll ettevaatlikku ja tagasihoidlikku joont, aga tegelikult näitab Isamaa oma tegudega, et istub Keskerakonna ja EKREga kindlalt ühes paadis.

Üheskoos vabastati ametist maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ning ka maaeluminister Mart Järvik. Sama kindlalt on isamaalased ­EKREga seotud teemadel valitsuspartneri taga seisnud ka varem

Facebook
Comments 35

Märksõnad

Tagasi üles