Sisukord
Arvustused
Postimees
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel

2 min lugemist
«Süsteemi error» räägib tüdrukust, kes vajab abi, kuid aitajate käed jäavad lühikeseks.  FOTO: Filmikaader

9800. See pole lihtsalt arv. Umbes nii palju on Eestis lapsi, kelle kohta on tehtud avaldus kohalikku omavalitsusse. Nii saavad nad osaks süsteemist. Süsteemist, kuhu ei kuulu alati need, kelle tõttu see üles on ehitatud. Samamoodi on Benniga, üheksa-aastase saksa tüdrukuga, kelle lugu Just Filmi raames veel paaril korral kinos näha saab. Tähelepanu: arvustus võib sisaldada viiteid sisupööretele!

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Süsteemi error» pole emotsionaalselt lihtne film. Linateose tegevuskäik on küllaltki lineaarne, kuid üksluisuse asemel ei lase peategelase ekstreemsus kordagi igavust tunda. Selle asemel tõmbab ta vaataja kaasa elama ning lootma, et karjumine ja vägivald leiab malbema lõpu. Korduma kipub aga üks ja sama valus ahel: lootus – pettumine – (t)error.

Terve aeg filmi jälgides tiksub sees hollywoodilik eeldus, et linateos peab hästi lõppema. Mida rohkem lugu edasi liigub, seda enam lootus väheneb. Ükski hoiukodu Bennit ei soovi ning noortevanglasse minemiseks on ta liiga noor. Ema lubab Bennile pidevalt, et ta saab koju tulla, kuid isegi vaataja võib tunnetada, et see on vaid jutt vältimaks tõde. Benni pääseteeks tundub olevat Micha, kel on kogemusi noorte kriminaalidega. Küll aga selgub filmi kestel, et Micha käed jäävad abi osutamisel lühikeseks. Lootuses muuta Bennit, nagu ta teiste noortega on suutnud, saab mehele selgeks, et tüdruk oli talle pigem fantaasiaks päästa järjekordne kadunud hing, mitte reaalsus minna lõpuni, maksku see mis maksab. Tüdrukule oli Micha aga lootus saada oma päriskodu ning selle unistuse kokkukukkumisel on kõik taas endine – (t)error süsteemis.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto