Sisukord
Kultuur
Postimees
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÖFF: ohtlik roosamannakristlus

2 min lugemist
«Jeesus, ma olen valmis sinu eest ristil surema!» Ajupesu religioonikriitilises filmis «Disko».  FOTO: Filmikaader

See hoiatusfilm viib vaataja imelisse ja sõbralikku maailma, mille pinna all voogavad sünged hoovused.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mirjam (Josefine Frida Petterseni võrratus esituses) on kena blond 19-aastane piiga, kes tegeleb maailmatasemel sportliku diskotantsuga (ma ei teadnudki, et selline ala olemas on). Lisaks on ta ka harras kristlane. Skrillexi mürtsuva muusika saatel paljastavates kostüümides seksikate pooside võtmine seda ei sega. Mirjam kuulub uusevangeelsesse kogudusse nimega Vabadus, mille liides, pastor Trond (Andreas Preus Efskin) on pealegi tema kasuisa.

Vabadus on niisugune nätsumullilõhnaline ja Barbie-roosa usuliikumine, kus pastor Trond imala popmuusika saatel lobedas «noortepärases» keeles seletab, kuidas Jeesus on sinu parim kamraad. Trondi evangeelne kodu, kus Mirjam koos oma sama uskliku ema ja toreda noorema õega elab, on kaunis maja, sisustatud heamaitselise Skandinaavia disainiga. Päike paistab suurtest akendest sisse ja ükski mure ei ähvarda.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto