Sisukord
Kultuur
Postimees
27.11.2019
Eesti Isamaa seisab Lemetti hukkamõistjate leeris (42) Neljarajaliste maanteede ehitusplaan sai näo (4) Tallinnas hakkavad tööle uued bussiliinid Majandus Kolm aastat kasvanud turg hangus vastu talve Soome fond ostab siin kortereid kokku (7) Välismaa Sentsov ülistas euroliitu ja hoiatas petva Putini eest (3) Albaania rannikualasid raputas tugev maavärin (1) Tallinna tunnel võib otsustada Arktika suurprojekti saatuse (6) Arvamus Juhtkiri: kinnisvaraturg korrastub (2) Maarja Vaino: Eesti – suure või väikese tähega? (9) Erkki Koort: lahenduseta jäänud lahendus (8) Mart Raudsaar: kes pakuks valgust? (1) Meie Eesti Rahvus ja emakeel on registris, usk mitte (3) Teadlane: kuni veerandi elanike elukoht pole teada (4) Kultuur Sirje Helme: Kunst võiks praegu liikuda just teaduse poole Kolme Wilde unenägu pisuhännaga PÖFF: ohtlik roosamannakristlus PÖFF: lapsuke süsteemi hammaste vahel PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks Sport «Tuumalöök Venemaa spordi pihta» Tartu Ootamatu libedus niitis jalakäijaid jalust ja tekitas liikluses kaose Tuleval sügisel asuvad noored õppima katoliku gümnaasiumis Tiigi tänava büroohoone ehitusega läheb veel aega Rahvusülikooli aastapäev toob Toomemäele Tartu vaimu Sidesõlme direktor heitis enne lammutajaid oma kabinetile viimase pilgu Pahur Karoliina kaalub, kas pugeda põhku või ei PÖFFi film: Koera surm vallandab paranoilise sündmusteahela Gildi galerii avas telekunstniku mälestuseks tema maalide näituse Artur Kuusi karikatuur: viimane kandidaat Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÖFF: kolm hädavalet ellujäämiseks

2 min lugemist
«Kalel (15)» vaatleb teismeliste rasket elu silmakirjalikus Filipiinide ühiskonnas. FOTO: Film,ikaader

Hilisteismelise Kaleli (Eddie Garzia) vastutustundetu ema jookseb oma uue boyfriend’iga minema, tema õde pruugib koos kutiga kodus pidevalt narkootikume ja isa on katoliku preester, kes poissi mõistagi avalikult enda omaks ei tunnista. Lisaks on ta nakatunud HI-viirusega ning see mõjutab juba tema tervist. Ning last but not least – ta on gei.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kogenud režissöör Jun Robles Jana («Kalel (15)» on tema 18. täispikk mängufilm) käsitleb sotsiaalselt väga teravat teemat – Filipiinidel levib HI-viirus praegu maailma riikidest kõige kiiremini. Alates 2010. aastast on nakatumiste arv, ja seda just noorte hulgas, kasvanud 170 protsenti. Lisandub hulk inimesi, kes ei julge end testida, kuna kardavad haigusega kaasnevat stigmat.

See on film sellest, kuidas ühiskonna heakskiidu nimel pead vastama üldsuse ootustele. Kui midagi sellesse võrrandisse ei sobi, siis oled vale, ja vale olemist tuleb kiivalt varjata. Eriti pikk on not-to-do-list riigis, kus 80 protsenti elanikkonnast on katoliiklased. Nii elabki 15-aastane Kalel kolme valekoorma otsas: saladuses tuleb hoida nii HIV-staatust, seksuaalset orientatsiooni kui oma preestrist põlvnemist.

26.11.2019 28.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto