Sisukord
Eesti
Postimees
06.08.2020
Sten Tamkivi: Eesti idufirmad on ebaratsionaalselt patriootlikud (21) Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (10) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (3) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (3) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (16) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (5) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (5) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud 6. august 1940: eesriie langeb (3) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (1) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

EKRE saab meelepärase kantsleri ametisse panna

2 min lugemist
Ehkki riigil on tippjuhtide valikukomisjon, saab EKRE uue maaeluministeeriumi kantsleri otsustada ka suletud uste taga. Fraktsiooni esimees Siim Pohlak (pildil) usub, et ministrikandidaat tehakse teatavaks järgmisel nädalal. FOTO: Remo Tõnismäe

Maaeluministri portfell annab EKRE uuele ministrile mõjuka rolli ministeeriumi kantsleri ametisse nimetamisel. Uue kantsleri leidmiseks on peamiselt kaks varianti: kas minister esitab kandidaadi või korraldatakse avalik konkurss.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et EKRE kaalub tõsiselt esimest varianti, viitas EKRE juht siseminister Mart Helme esmaspäeval, kui teatas, et erakonnal on nii uus ministri- kui ka kantslerikandidaat olemas. Üldjuhul valitakse tippametnikke avaliku konkursi teel.

Ministri ettepanek

Helme avalduse taustal saab selgemaks seegi, miks oli Järviku lahkumisel valitsusest EKRE tingimuseks ka Lemetti lahkumine ministeeriumist, mis välistas viimase jätkamise uue ministri käe all. Mäletatavasti kinnitas valitsus Lemetti ametisse aastal 2016 toonase maaeluministri Urmas Kruuse (Reformierakond) ettepanekul. Praegune olukord võimaldab EKRE uuel ministril aga oma ettepaneku teha. «Uus minister ei pea hakkama esimesest tööpäevast peale sõda pidama kantsleri ja mõnede teiste kõrgemate ametnikega,» on Helme selgitanud.

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto