Sisukord
Meie Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aleksei Lotman: keskkonnakaitse toetub töötajatele ja teadmistele

2 min lugemist
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Hiljutises Maalehes (21.11) sai metsatüli käsitlevas artiklis lugeda, et pean mõnda lugupeetud metsa- või kliimateadlast ebapädevaks. Ma pole tõesti kunagi midagi niisugust väitnud. Ma pole küll ise teadlane, kuid kogu mu töö keskkonnakaitsjana tugineb teadlaste uuringutele. Säästev areng saabki tugineda eelkõige teadmistele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Selles numbris saab lugeda Kutsekoja OSKA projekti ülevaadet vee- ja jäätmekäitluse ning keskkonnakorralduse töötajatest ja nende ettevalmistamisest. Murettekitav on vaade vee- ja jäätmemajanduses töötavate inimeste kõrgele vanusele. Automatiseerimine ilmselt küll vähendab vajadust lihtsama tööjõu järele, kuid kas tehisintellekt hoomatavas tulevikus kõik vajalikud otsused saab tehtud, on kahtlane.

Veidi enam annab optimismiks põhjust avaliku sektori keskkonnatöötajate vanusepüramiid. See sisendab lootust, et vähemalt ühiskondlike otsuste jaoks keskkonnavallas meil inimesi leidub. Siiski ei asenda see mõistlikku töökorraldust keskkonda tugevalt mõjutavates majandussektorites endis. Keskkonnaga seotud spetsialistide arvelt tööjõukulude kärpimine on vastutustundetu.

Vee- ja jäätmetega on seotud ka teine tänase lehe lugu. Nagu kord varem juba kirjutatud (6.09 keskkonnakülgedel), tekib reovee puhastamisel sete, kuhu on kogunenud palju sellist, mida me looduslikesse veekogudesse sugugi ei soovi.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto