Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.11.2019
Eesti Ratas Järviku ametis hoidmisest: täpselt ju ei teadnud, mis PRIAga on (14) Muuseum ei mõista äkksulgemist Paks Margareeta avab uksed külastajatele Katuserahad ⟩ Mõjukad saadikud veavad rahapaja kodukülla (1) Majandus Rail Balticu karavan läheb kõige kiuste edasi (3) Kalatehase sulgemine teeb kaupmeestele tuska: kala hind tõuseb (7) Tuntud lihatootja singist leiti listeeriabakter (4) Mees, kelle tegi rikkaks infovahendus Välismaa KOHALIK VAADE. Moldova vihjeandjat tabas kodumaal karm saatus (1) KOHALIK VAADE. Traktoriummik andis avapaugu rahulolematust täis talvele Leedus Arvamus Juhtkiri: kas Ratas suudab EKREt harida? (31) Carl-Robert Puhm: murdmaasuusatamise allakäik Lauri Vahtre: kuumalaine jõulukuul Leif Kalev: ministeeriumid ja valitsemiskvaliteet (4) Vadim Štepa: Talvesõda ja Berliini müür – juubilaride seosed Meie Eesti Aleksei Lotman: keskkonnakaitse toetub töötajatele ja teadmistele (3) Riina Tilk, Yngve Rosenblad: hiiglase südamega kääbus Jüri Järvis: seitse miljonit puud kasutule tühermaale Kultuur Vajadus reivida ja vaba olla Andrei Kontšalovski: mida rohkem kultuuri, seda vähem vabadust (1) Kontšalovski uusim film: geeniuse vastutusest Sport Hiilgevormis Venno lammutab tühjade tribüünide ees Raido Ränkel sõitis end esimese võistlusega MK-sarja Tartu Rektor astub rahvusülikooli teise sajandisse uue ametiketiga President ja peaminister ei saa rahvusülikooli aktusele tulla Turuhoone pronkssiga ootab uhkeid kostüüme Keskerakonna katuserahast sai Tartus enim Maarja kirik Kui vaadata Tartule heatahtliku ja romantilise pilguga Tõnis Lukas: Eesti algab ülikoolist (1) Ahhaa juht Andres Juur julgustab lapsi vati seest välja tooma Rahvusülikool 100. Tarkuse otsimine on ikka kantud soovist saada ilusamaks inimeseks* Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui vaadata Tartule heatahtliku ja romantilise pilguga

2 min lugemist
Lauri Räpi «Minu Tartu» FOTO: Repro

Neli aastat tagasi raamatudebüüdi teinud ning vahepeal veel paar kirjatööd avaldanud juustuäri- ja rännumees Lauri Räpp on lugejate ees uue trükisega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pealkiri «Minu Tartu» annab vihje, et autor on tartlane. Mitmed Petrone Prindi «Minu...» sarja kirjutajad on peatunud kohas, millest nad seejärel raamatu kirjutavad, vaid mõne aastakese. «Minu Tartu» autor on tartlane sündimisest saati mais 1977, ja see tuleb siinkohal ainult kasuks.

Ja seegi teeb tulemuse paremaks, et Lauri Räpp on elanud ja ajanud asju Tartu mitmes linnajaos. Nii saab lugeja koos asjatundliku autoriga kulgeda Veerikul, Annelinnas, Vana-Ihastes, aga ka Karlovas, kesklinnas ja mujalgi. Kusjuures mitte ainult tänapäeval. Räpp heidab sügava pilgu oma lapsepõlve ja noorusesse ning kiikab isegi kaugesse tulevikku.

28.11.2019 30.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto