Kalatehase sulgemine teeb kaupmeestele tuska: kala hind tõuseb

M.V.Wooli logo. FOTO: Tairo Lutter

Eesti suurima kalatootja M.V.Wooli tehaste sulgemine põhjustab kauplustele palju peavalu, kuna tühjaks jäävad letid tuleb täita kiirkorras uue, vähemalt sama hea kalaga. Suure tõenäosusega tõusevad ka kalatoodete hinnad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rimi ostujuht Margus Amor ütles, et perekond Vetevoolu ettevõte oli nende väga tähtis partner, kes varustas neid eelkõige suitsutatud kala ja fileeritud punase kalaga. «Kõige keerulisem ongi see, et peame neile nüüd kiirelt asenduse leidma, seda eriti olukorras, kus kohe algab jõulukuu, mil kala tarbimine on tipus,» selgitas ta. Väljakutse on hoida ka sama head kvaliteeti.

Amor ei keerutanud, öeldes, et kui oluline pakkuja turult kaob, suureneb nõudlus ja teised tootjad saavad hakata küsima kõrgemat hinda. «Tänaseks oleme juba saanud hinnapakkumisi teistelt hankijatelt ja võib öelda, et teatud toodete puhul on ilmselt oodata hindade tõusu,» märkis Amor. Ta leidis, et kokkuvõttes kannatab kogu Eesti toiduainetööstus: toiduohutus ja usaldus käivad käsikäes ning viimase taastamiseks tuleb kõigil nüüd veel rohkem pingutada.

28.11.2019 30.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto