Ratas Järviku ametis hoidmisest: täpselt ju ei teadnud, mis PRIAga on

Jüri Ratase selgituse järgi ei saa ta senini kindel olla, kas Lemetti vihjas just PRIA juhi survestamisele.  FOTO: Konstantin Sednev

Kui Mart Järvik oli peaministrile öelnud, et pole PRIA tegevust mõjutada püüdnud, andis Jüri Ratas enda sõnul ametnikele soovituse vajaduse korral õiguskaitseorganitesse pöörduda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Postimees kirjutas eile, et EKRE maaeluminister Mart Järvik survestas koos oma nõuniku Maido Pajoga PRIAt, et too käituks põllumeestega toetuste asjus leebemalt. Peaminister Jüri Ratas teadis sellest juba augustis, ent praeguseks ametist vabastatud maaeluministri tegevus võeti tõsisemalt luubi alla alles novembris. Eile õhtul antud intervjuus räägib peaminister, et infot jõulisemate sammude astumiseks oli liiga vähe.

Esmaspäeval ütlesite, et te ei saa aru maaeluministeeriumi endise kantsleri Illar Lemetti vihjest selle kohta, nagu oleks ta teile edastanud veel infot Järviku tegevusest PRIAga seoses. Kolmapäeval kinnitasid Lemetti ja riigisekretär Taimar Peterkop, et nende juhtumite info anti teile üle augustis. Miks te esmaspäeval seda ei tunnistanud?

Ega ma tänaseni tea, mida Lemetti seal kirjas mõtles. Kui ta mõtleb seda, et mul on olnud

28.11.2019 30.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto