Sisukord
Maailm
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

KOMMENTAAR. Hiina suunab investeeringud väiksema vastupanuga riikidesse

3 min lugemist
  • Hiina uuendas 2017. aastal välisinvesteeringuid puudutavaid suuniseid.
  • Keelati on investeerida ebastabiilsetesse riikidesse ja valdkondadesse.
  • Soositud on investeeringud Siiditeega seotud projektidesse, samuti maavaradesse.
  • Nõrgeneva majanduse tõttu on hea aeg Hiina poliitiliseks mõjutamiseks.
Partei vaim hõljub nii Hiina siseriikliku kui globaalse majanduspoliitika kohal ning Hiina ettevõtted peavad partei suunistega kohanduma. FOTO: Andy Wong/AP/Scanpix

Panganduses on eri aegadel olnud populaarne väljend, et rahal ei ole rahvust ja kapitalil ei ole kodumaad. Hiina on viimaste aastate jooksul tõestanud, et rahal on mitte ainult rahvus, vaid ka keskvalitsus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nii nagu Hiina riigisisene ja ka globaalne majanduspoliitika juhinduvad partei suunistest, peavad ka Hiina eraettevõtted oma tegemisi nendega kohandama. Eriti sai see selgeks 2017. aastal, kui partei uuendas nii riigi- kui ka eraettevõtteid puudutavaid välisinvesteeringute tegemise suuniseid ning harjumuspäraseks saanud aasta-aastalt kasvav Hiina välisinvesteeringute maht hakkas kahanema.

Nende otsuste mõju on tunda ka praegu, eriti Hiina globaalsele käitumisele. Kui aasta 2016 oli Hiina välisinvesteeringute ning riigiväliste ettevõtete ühinemiste ja omandamiste mahu ja kasvu poolest rekordiline, siis järgnevad aastad näitasid järsku vastupidiselt kahanevat trendi.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto