Sisukord
Eesti
Postimees
02.12.2019
Eesti Maaeluministri kandidaat Arvo Aller: tahan vähendada bürokraatiat (2) Toomemäe ajamasin viis rahva reisile Helme Parmasele hosiannat laulma veel ei hakka (1) Langenud puud lõhkusid moodsa piiri katselõigu (39) Viimsit kaunistab eriline jõulupuu Tallinn üritab väsimatult rohepealinna tiitlit püüda (2) Jäätmete käitlejal olgu edaspidi tagatis (3) Majandus Majanduskasv ⟩ SEB Grupi peastrateeg: me sõltume Ameerikast ja Saksamaast Välismaa NATO liitlased kogunevad juubelile hapus meeleolus (20) KOMMENTAAR. Hiina suunab investeeringud väiksema vastupanuga riikidesse Arvamus Juhtkiri: meil on läinud väga hästi (4) Indrek Lepik: vasaktsentrismi kriis (3) Maie Kitsing: PISAga maailmakaardile (1) Jürgen Ligi: reportaaž poliitika vorsti-vabrikust (11) Karmo Tüür: sõjalis-patriootiline Venemaa (10) Meie Eesti Martin Ehala: «Rohkem paralleelsust, palun!» Birute Klaas-Lang: rahvusülikool uuendab keelepoliitikat Kultuur Hästi päevitunud Päikese lapsed Briti kriitik PÖFFil: Baltimaade filmitase on kõvasti tõusnud PÖFF 2019 auhinnad Aurelia Aasa: PÖFFi debüüdid haaravad argirealismist absurdikomöödiateni PÖFFI PARIM DEBÜÜTFILM: Vaikne kinopoeem, kuhu mürtsuga sisenevad vaimud PÖFFI VÄLJAPAISTVAIM: Mustvalge meistriteos sõjavalust Sport Kalev/Cramot ootab näljane Minski Tsmoki Meistrid madistavad surmagrupis: Deschamps lükkas favoriidikoorma Saksamaale Hamilton kordas isiklikku tippmarki, Räikkönen lähenes Barrichello rekordile Eesti segapaari superesitus varjutas murekohad. Mis seisus on laskesuusakoondis? (1) Kristjan Ilvese treeningukaaslaste metsik ülevõim Rukal Norra naistele kolmik- ja meestele kaksikvõit Tallinn Jäätmete käitlejal olgu edaspidi tagatis (3) Tartu Laura Danilas: kas Eesti vajab lennundusharidust? Jürgen Rakaselg: kaasava hariduse valust ja hirmust. Muinasjutt koolist (2) Rahvusülikooli sajandal aktusel tunnustati Rahvusmõtte auhinna laureaati, külalisprofessorit ja audoktoreid Jõulupuul süttisid tuled Kanad sõidavad jõuluks komandeeringusse Paatoseta «Faehlmann» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Helme Parmasele hosiannat laulma veel ei hakka

2 min lugemist
Andres Parmas. FOTO: Liis Treimann

Valitsuses Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) esindavad siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme on uue riigi peaprokuröri kandidaadi, kohtunik Andres Parmasega (pildil) üldjoontes rahul, ent ootavad temalt muudatusi prokuratuuri töös.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meie jaoks oli oluline, et prokuratuuri tuleb värsket verd väljastpoolt. Ja see, et on leitud hea taustaga kohtunik, on suurepärane,» sõnas Martin Helme eile Tre Raadio saates «Räägime asjast».

Mart Helme oli veidi tagasihoidlikum. «Tema esimesed sõnavõtud on olnud sellised, et ma nüüd väga suurt nihet lähenemises Eesti õigussüsteemile, ka Eesti õigussüsteemi kuritarvitustele ei näe,» märkis ta.

Vanem Helme lisas, et ei hakka enne Parmasele hosiannat laulma, kui on näinud, mida ta tegema hakkab.

«Kas ta laseb prokuratuuril jätkata samasuguse poliitilise instrumendina, nagu see kujunes välja Lavly Perlingu juhtimisel, või ta muudab seda ja muudab selle tõepoolest õiguskaitse instrumendiks, mitte poliitilise ärapanemise instrumendiks,» kõlas Mart Helme etteheide.

30.11.2019 03.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto