P, 25.09.2022

Langenud puud lõhkusid moodsa piiri katselõigu

Ege Tamm
, reporter
Langenud puud lõhkusid moodsa piiri katselõigu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 38
Oktoobrikuine torm kukutas moodsale piirilõigule puid ja tegi kahju kümnete tuhandete eurode eest.
Oktoobrikuine torm kukutas moodsale piirilõigule puid ja tegi kahju kümnete tuhandete eurode eest. Foto: PPA

Kui terve Eesti idapiir oleks kõigi tulede ja viledega välja ehitatud, olnuks sügisese tormi ajal salajastel piiriületajatel pidupäev. Nimelt kukkusid oktoobri lõpus Lõuna-Eestit räsinud tormiga piiri ligi kahe kilomeetri pikkusele katselõigule puud ja purustasid nii sealsed seadmed kui ka viivitus- ja loomatõkkeaia.

Tarast üleronimise tõkestamiseks mõeldud okastraat jäi tüvede ja okste alla, mis tekitasid üle tara kahe riigi vahele silla. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) hinnangul võib kahju mõõta kümnetes tuhandetes eurodes.

«Katselõigul lõhkusid puud tara ja tehnikat, mis seal peal oli. Muus osas, kus taristut ei ole välja ehitatud, olid paljud kohad puude tõttu muutunud läbipääsmatuks,» ütles PPA integreeritud piirihalduse büroo juht Egert Belitšev. «Palju räägiti elektri kadumisest ja nii edasi, aga meie piiriribale tegi see torm päris mitmes kohas reaalselt varalist kahju.»

Piirivalvurid langenud puude tõttu viga ei saanud, ent pärast tormi pidi suur osa neist tegelema tormikahjude likvideerimisega, et patrullteed oleksid üldse läbitavad.

Märksõnad
Tagasi üles