Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tallinn üritab väsimatult rohepealinna tiitlit püüda

5 min lugemist
  • Tallinnal pole kliimakohanemise ja säästva liikumise tegevuskavasid.
  • Kiidetud tasuta ühistranspordi kõrval autostub linn pidevalt üha edasi.
  • Rohepealinna tiitli võitmine on kirjas ka linna koalitsioonileppes.
Jõe ja Pronksi tänava ristist Vabaduse väljakuni pidi kulgema nn Tallinna peatänav, mis mõeldud eelkõige jalakäijaile ja ühistranspordile. Uus linnapea Mihhail Kõlvart pani selle projekti pausile. FOTO: Mihkel Maripuu

Autode soosimise ja keskkonnaentusiastide nörritamisega silma paistev Tallinn jahib juba neljandat korda Euroopa rohelise pealinna tiitlit.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Linnavalitsusele meeldib rõhutada, et Euroopa Komisjoni veetav rohelise pealinna valimine on 2006. aastal Tallinnast võrsunud konkurss, mida vedas toonane linnapea Jüri Ratas. Ometigi pole Tallinn ise seda tiitlit kunagi pälvinud, kandideerides nüüd juba neljandat korda. Praegu on soolas Euroopa 2022. aasta rohepealinna trofee, millele kandideerimiseks tuli esitada taotlused oktoobris. Tallinn pani taas oma paberid teele – nagu kolmel korral varem. 

Jalakäijate- ja ühistranspordisõbraliku peatänava projekti katkestamine, Reidi teel sõiduridade vähendamiseks MTÜ-ga Merelinna Kaitseks sõlmitud kokkuleppest taganemine, keskkonnaameti liitmine kommunaalametiga, linnapea kaasamisnõuniku ja linna peaarhitekti ametikohtade ära kaotamine on mõned näited viimase aja arengutest Tallinnas, mis on keskkonnahuvilistele hambu jäänud.

«Suur erinevus on selles, et kui kultuuripealinna konkursil peab olema ette näidata hea programm tulevikuks, siis rohelise pealinna tiitli saamiseks peab olema aga midagi juba päriselt ära tehtud. Tallinn pole sellest aru saanud,» ütles Tallinna liikuvuskava 2035 keskkonnaekspert ja populaarsete Facebooki gruppide Linnad ja Liikuvus ning Eesti Rattarikkaks looja Mari Jüssi.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto