Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (74) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jäätmete käitlejal olgu edaspidi tagatis

2 min lugemist
  • Uus seadus kehtestab jäätmeäris karmimad reeglid.
  • Tagatisraha ei pruugi sulisid tagasi hoida.
  • Riik ei arvesta endiselt omavalitsuste arvamusega.
2017. aastal pidas riigikogu keskkonnakomisjon Silikaltsiidi ebaseaduslikus prügilas väljasõiduistungi. Tänaseks pole vaatepilt seal eriti muutunud. FOTO: Eero Vabamägi

Aasta lõpus vastu võetav seadus peaks välistama «silikaltsiidi» tegemise ehk selle, et mõni pahatahtlik ettevõte saaks kiiresti rikastuda, kuhjates suvalisele krundile suure koguse jäätmeid ning jättes need käitlemata. Paraku kõik uue seaduse võlujõudu ei usu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Tulevikus peab ettevõttel jäätmeloa saamiseks olema finantstagatis või pangagarantii. Ehk selleks, et firma tohiks jäätmeid käidelda, peab tal olema pangakontol piisavalt suur summa, finantsasutuse garantii või kindlustus,» rääkis keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma.

Ta selgitas, et kui ettevõte ei täida oma kohustusi ja jäätmed on käitlemata, siis võetakse tema deposiit või pangagarantii kasutusse ning käideldakse jäätmed selle eest ära. See muudatus peaks jäätmevaldkonda suurel määral korrastama. «Me peame seda tegema, sest jäätmekäitluse valdkonnas on endiselt isikuid, kes tahavad seadust rikkudes kiiresti rikastuda,» ütles Heinma.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto