Sisukord
Kultuur
Postimees
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks

5 min lugemist
Hando Runnel FOTO: Artur Kuus

Rahvusmõtte auhinna värske laureaat. «Eesti mõtteloo» sarja 150. raamatuna tuli trükist juristist riigimehe Arnold Susi artiklikogu, mis algab kirjapanekutega 1920. aastate ülikoolielust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jõulukuu esimesel päeval peetud aktusel, millega rahvusülikool tähistas 100. aastapäeva, sai teatavaks, et seekord saab Rahvusmõtte auhinna luuletaja, kirjastaja ja esseist Hando Runnel (81). Ühtlasi sai teatavaks, et «taevaisa ei andnud jõudu tulla piduliste ette tänusõnu ütlema», nagu Runnel märkis avalikus kirjas.

Intervjuu, mille ajendiks on rahvusmõtte kirjalik ausammas, raamatusari «Eesti mõttelugu» ja selle värskeim artiklikogu, andis ta 29. novembril kõnetraati mööda.

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto