Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu?

5 min lugemist
  • Rikked infosüsteemides on vältimatud ning rünnakukindlaid süsteeme pole.
  • Avalikkuse informeerimine turvatasemest ja riskidest on tähtis.
  • Digitaalne kirjaoskus on üha enam möödapääsmatu.
ID-kaardi puhul on korduvalt ilmnenud turvaprobleeme. FOTO: Erik Prozes

Eestit peetakse endiselt tubliks väikeseks e-riigiks ja võrreldes paljude teiste riikidega on see ka tõsi. Igapäevastes toimetustes ja tegemistes on digitaalsete teenuste vältimine väga raskeks muutunud, «digitaalset kirjaoskust» on vaja nii suhtlemisel riigiasutustega kui ka eraettevõtetega. Enamik meist on aru saanud, et toimivate infosüsteemideta ei saa kütust osta, uudiseid lugeda või hullemal juhul apteegist vajalikke ravimeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

20. novembri õhtul, kui riigi infosüsteemi amet (RIA) rottide rünnaku alla sattunud riigivõrgu kaableid parandama hakkas, ilmus ka veidi apokalüptilisena mõjuv soovitus suure häda korral ravimit lausa erakorralise meditsiini osakondadest hankima minna. Selle põhjus oli remonditöödega kaasnev sidekatkestus, mis ajutiselt ka digiretsepti toimimise lõpetas. Nähtavasti põhjustas vajaliku ravimi kättesaamatus meelehärmi nii mõnelegi Eesti elanikule.

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto