Sisukord
Meie Eesti
Postimees
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele

3 min lugemist
  • Riigi suurusel ja geograafilisel asukohal on järjest vähem tähtsust.
  • Riigi osutatavatele teenustele puuduvad konkurendid, kuid ka alternatiivid.
  • Küberjulgeolekust rääkides jagunevad riigid kolmeks.
Meie Eesti toimetaja Erkki Koort. FOTO: Konstantin Sednev

Ei, mitte e-residentsus, vaid e-resistentsus – lugesite õigesti.

Meil on väga lahe riik. See pole mitte kusagil mujal maailmas kodanikule nii lähedal. Ma ei pea silmas süvariiki, mis mitmete arvates meile kõikjal põue püüab pugeda, vaid e-riiki. Tuludeklaratsiooni esitamine, palun. Autojuhilubade pikendamine, pole midagi lihtsamat. Uus ID-kaart, vajuta nuppu. Lapse sünd – kohe, kui nabanöör on läbi lõigatud. Tahate registreerida ehitist? Sellega peate küll homme uuesti proovima.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik toimib. Noh, enam-vähem, üksikute eranditega. Meie ise kehitame õlgu – jah, loomulikult, välismaalased ahhetavad. Osa meie edust põhineb tulevikku ette näinud juhtidel, kuid osa ka Nõukogude okupatsioonil. Iseseisvuse taastamisel olime lihtsalt nii suures augus, et õnnestus osa tehnoloogiast vahele jätta. Nüüd oleme aga jõudnud aega, kus mõned meie infosüsteemid pärinevad 20 aasta tagant ning pole seetõttu enam arendatavad.

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto