Sisukord
Ettevõtlus
Postimees
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit

4 min lugemist
Uus serveripark hakkab täismahus tööle 2021. aata alguses. FOTO: MCF Group Estonia

Soome investorid teevad Eesti majandusse suurinvesteeringu: panustavad 100 miljonit eurot Harku asulasse rajatavasse lähiriikide võimsaimasse andmekeskusesse. Andmekeskusest tekkiva soojusega võidakse hakata varustama Laagri, Tabasalu ja Harku asumeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Olen seda projekti vedanud juba viis-kuus aastat,» ütles andmekeskust rajava ettevõtte MCF Group Estonia juht Kert Evert, kes on pea kakskümmend aastat telekomisektoris töötanud. Evert märkis, et projekti kaasatud Soome investorite esimene huvi oli paigutada raha hoopis rohepõllumajandusse ja kasvuhoonetesse. «Aga kui me oma mõtted kokku panime ja tõdesime, et andmekeskusest tekib korralikult kasutamisvalmis jääksoojust mille iganes kütmiseks, siis oli ühise keele leidmine juba väga lihtne,» lisas ta.

Üks neljast andmekeskuse asutajainvestorist on pangandustaustaga Tero Viherto (pildil) ja tema ettevõte ­Schengen Investment Oy, millele kuulub ligi viiendik keskust rajavast ettevõttest. Koos on otsustatud Harku andmekeskuse loomisse paigutada kokku 100 miljonit eurot. «Me ei ole riskiinvestorid, me tahame näha stabiilset rahavoogu. See on investeering kogu Eesti jaoks olulisse infrastruktuuri,» selgitas Viherto investeeringu olemust. «Kui arvestada keskmist abielu pikkust Soomes, siis meie lepingud kestavad neist kindlasti kauem.»

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto