Sisukord
Majandus
Postimees
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas

2 min lugemist
Coopi panga rahvaaktsia FOTO: Pm

Institutsionaalsete investorite, eriti kohalike pensionifondide vähene huvi Coopi panga aktsiaemissiooni (IPO) vastu tõi kaasa alla ootuste tulemuse: märgiti vaid 71 protsenti planeeritud maksimaalsest IPO mahust. See-eest võttis pakkumisest osa koguni ligi 11 000 jaeinvestorit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Coopi panga juhi Margus Rinki sõnul valmistas pettumuse, et kohapealsed pensionifondid enamasti märkimisel ei osalenud. Ta möönis, et pensionireformiga on palju arusaamatusi, mistõttu ei julge fondid suuri investeeringuid teha. Samas lisas ta, et pakkumine näitas jaeinvestorite suurt usaldust panga vastu. «Eriti rõõmustas, et 24 protsenti meie aktsiate märkijatest olid Coopi panga kliendid, kes märkisid kokku 42 protsenti emissiooni mahust,» ütles ta.

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto