Sisukord
Välismaa
Postimees
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda

6 min lugemist
  • Linas Linkevičiuse sõnul on NATO pulss tugev ja asi on surmast kaugel.
  • Allianssis käib lihtsalt arutelu nagu demokraatlikes institutsioonides ikka.
  • USA pühendumust tasub hinnata nende tegude järgi Balti riikides.
  • Venemaaga maksab diplomaadi sõnul kõnelda, kuid läänele sobivatel tingimustel.
Leedu välisminister Linas Linkevičius arutas Tallinnas julgeoleku- ja regionaalseid küsimusi ning kohtus lisaks Eesti kolleegidele ka oma Ukraina ametikaaslasega. FOTO: Mihkel Maripuu

Leedu välisminister Linas Linkevičius (58) soovitab NATO võimaliku ajusurma üle juurdlemise asemel riikidel keskenduda oma kohustuste täitmisele, sest allianss on keerulised ajad alati üle elanud ning meie piirkonna julgeoleku tagamisel ei ole praegu põhjust kahelda ei ühenduse ega USA panuses.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üha rohkem räägitakse, et Ameerika Ühendriigid ei suhtu oma rolli alliansis enam tõsiselt, kuid samal ajal on nende panus Balti riikides kasvanud. Kuidas näete teie Ühendriikide positsiooni NATOs?

Minu arusaam on väga selge: vaadakem arve, jalajälge, kohalolu. Midagi sellist pole vähemalt Leedus kunagi olnud. Näiteks nüüd tõid nad kuni järgmise kevadeni kohale 500 sõdurit, Abramsi tankid, Bradley jalaväe lahingumasinad. Nad osalevad õppustel koos NATO eelpaigutatud üksustega (Enhanced Forward Presence ehk eFP – toim), mis viibivad ka Eestis, Lätis ja Poolas.

Nagu öeldud, olgem tõsised ja realistlikud. Ameeriklased annavad oma panuse ja minu sõnum on sama, mis eelmise küsimuse puhul: parim on, kui keskendume sellele, mida meil tuleb teha, ja teeme seda õigel tasemel.

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto